Szanowna Dyrekcjo, Drodzy Pedagodzy i Pracownicy szkoły!

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników oświaty. Wasza praca jest niezwykle odpowiedzialna, to wy kształtujecie charaktery, wychowujecie i przekazujecie wiedzę młodemu pokoleniu. To na Was spoczywa obowiązek niesienia „kaganka oświaty".

W imieniu Zarządu Powiatu Biłgorajskiego składam państwu wyrazy szacunku, podziękowania oraz najwyższego uznania za wkład w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia, a także rozwój i podnoszenie poziomu biłgorajskiej edukacji.

Z pasją, poświęceniem i odpowiedzialnością realizujecie misję, która przyświeca zawodowi nauczyciela. Zachęcacie młodzież do zdobywania wiedzy i poszerzania horyzontów, do otwartości, tolerancji i opowiadania się po stronie prawdy. Odpowiadacie na trudne i skomplikowane pytania jakie dorastanie stawia przed młodym człowiekiem, przyczyniając się do tworzenia światłego społeczeństwa ludzi mądrych, wykształconych i zdolnych budować pomyślność Ziemi Biłgorajskiej i całej naszej Ojczyzny.

Z okazji Państwa święta życzę spełnienia najskrytszych marzeń, wielu sukcesów w pracy zawodowej oraz pomyślności w życiu osobistym.

Starosta Biłgorajski
Marian Tokarski