Powiat był jednym ze sponsorów 25. Festiwalu Pieśni Maryjnej w Górecku Kościelnym

Andrzej Łagożny reprezentował władze powiatu biłgorajskiego na jubileuszowym, 25. Festiwalu Pieśni Maryjnej w Górecku Kościelnym. Wydarzenie zgromadziło kilka tysięcy osób, a wśród sponsorów był samorząd powiatu biłgorajskiego.

Kolejne miliony dla powiatu biłgorajskiego. Jest lista rankingowa

Na 11 miejscu listy rankingowej znalazł się wniosek powiatu biłgorajskiego, dotyczący remontu drogi powiatowej Sól – Bidaczów. Chodzi o dofinansowanie w kwocie 5 mln zł. Środki pochodzić mają z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 dla Województwa Lubelskiego.

Starosta wspiera biłgorajskich koszykarzy

W najbliższy weekend, 6 – 7 sierpnia 2022 roku, w Katowicach odbędą się Mistrzostwa Polski 3x3. Wystąpi w nich drużyna z Biłgoraja. To 3x3 Basket Biłgoraj. Udział naszych zawodników w rozgrywkach współfinansuje powiat biłgorajski. 3x3 Basket Biłgoraj wywalczył awans na Mistrzostwa Polski. Drużyna znajduje się wśród najlepszych 16 w kraju.

Nowe windy dla DPS-ów

Za blisko 900 tys. zł zamontowane mają zostać widny osobowo - łóżkowe w Domu Pomocy Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Biłgoraju i  Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce. Zadanie współfinansowane jest ze środków Regionalnego Ośrodka Polityki Regionalnej w Lublinie. Zakończyło się już postępowanie przetargowe, a dziś w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju - podpisana została umowa z wykonawcą.

78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia br., w Biłgoraju odbyły się uroczystości z okazji 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Władze powiatu reprezentowali Marian Kurzyna przewodniczący Rady Powiatu oraz Andrzej Łagożny członek Zarządu Powiatu, a także poczet sztandarowy powiatu biłgorajskiego. Obecny był także Mirosław Późniak, radny Rady Powiatu w Biłgoraju.

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przypomina, że użytkownicy pojazdów lekkich opłacają przejazdy odcinkami autostrad A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Sośnica jedynie w systemie e-TOLL.    Mogą to zrobić kupując e-bilet autostradowy w aplikacji e-TOLL PL BILET, w aplikacjach partnerów e-TOLL, w sklepie internetowym etoll.gov.pl oraz stacjonarnie na 1398 stacjach paliw.    Przejazd tymi odcinkami autostrad odbywa się płynnie, bez zatrzymywania przed szlabanami.

Starosta na jubileuszu OSP Dereźnia

Przedstawiciele władz powiatu biłgorajskiego - w osobach starosty biłgorajskiego Andrzeja Szarlipa, członka Zarządu Powiatu Jana Małyszy oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Mariana Kurzyny - uczestniczyli w jubileuszu 95-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Dereźni. Jan Małysza, jako prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP w Biłgoraju, wręczył strażakom odznaczenia.

Wernisaż w Zespole Młyńskim w Biłgoraju

W Zespole Młyńskim przy ul. Czerwonego Krzyża w Biłgoraju otwarto dziś wernisaż wystawy "Maria Majka Zuzańska. Malarstwo". Organizatorem wydarzenia było Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, a w otwarciu wernisażu uczestniczyła Maria Gałka etatowy członek Zarządu Powiatu Biłgorajskiego oraz Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Marta Marchewka - Skurzak.

Władze powiatu spotkały się z przedstawicielami Instytutu Pileckiego

20 lipca br., przedstawiciele władz powiatu biłgorajskiego spotkali się z reprezentantami Instytutu Pileckiego, który od trzech lat realizuje program "Zawołani po imieniu". Powiat biłgorajski reprezentował wicestarosta Tomasz Rogala oraz  Katarzyna Kobel z biura ds. Komunikacji Medialnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Institut reprezentowali kierownik Zespołu Zawołanych po Imieniu dr Anna Stróż-Pawłowska, historyk Kamil Kopera oraz koordynatorzy Katarzyna Trzeszkowska i Joanna Wójcik.

Symulacja z przydziału uczniów

Mimo że połowa wakacji i większość uczniów i rodziców nie myśli jeszcze o nowym roku szkolnym, to absolwenci szkół podstawowych czekają na decyzję przyjęcia do wybranej szkoły średniej. Symulacja z przydziału uczniów zakończona. Do szkół średnich powiatu biłgorajskiego przydzielono łącznie około 1 500 uczniów, 110 zaś jest nieprzydzielonych.

Klub Seniora „Seniorzy na Start - Powiat Biłgorajski”  działa prężnie

Wymiana doświadczeń życiowych, wspólne wyjścia do kina, wycieczki, imprezy okolicznościowe czy rozmowy przy kuchennym stole - to tylko wycinek działalności Klub Seniora „Seniorzy na Start - Powiat Biłgorajski”.

Badania profilaktyczne - mammografia

LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50 - 69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Po raz ostatni badanie bez skierowania lekarskiego będą mogły wykonać Panie, które urodziły się w 1953 roku.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie stacjonowała w miejscowości Tereszpol - 4 sierpnia w godzinach od 8:30 do 11:00, przy Urzędzie Gminy, ulica Długa 234.

Jubileusz Szwadronu z Biszczy

Radny Jan Łebko, reprezentował władze powiatu biłgorajskiego na jubileuszu 50-lecia Szwadronu Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich z Biszczy. W imieniu starosty biłgorajskiego, radny wręczył dowódcy Szwadronu okolicznościowy grawerton i przekazał podziękowania za dotychczasową pracę na polu krzewienia wartości patriotycznych i życzenia kolejnych jubileuszy.

Zdrowe Życie

Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip oraz członka Zarządu Powiatu Andrzej Łagożny w obecności wiceszefa kancelarii Prezydenta RP Piotra Ćwika, poseł Beaty Strzałki, Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego i wicewojewody Bolesława Gzika, w sobotę 16 lipca br. otworzył Mobilne Miasteczko Zdrowia „Zdrowe Życie”.

Starosta spotkał się z wicemistrzami Polski

W Starostwie Powiatowym w Biłgoraju, gościła 12 lipca br. reprezentacja biłgorajskiej młodzieży, wicemistrzów Polski LSO, wraz ze swym opiekunem i trenerem, ks. Radosławem Sokołowskim.
Wyjazd/transport piłkarskiej drużyny na Mistrzostwa Polski LSO, sfinansował powiat biłgorajski. Chłopcy zaprezentowali się bardzo dobrze. W całym Turnieju stracili jedynie dwie bramki, w tym niestety tą, w meczu finałowym, który przegrali z piłkarzami ze Skawinek, którzy na co dzień trenują w Klubie Piłkarskim Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1.

Macewa Pamięci odsłonięta w Józefowie

W Józefowie odbyły się 13 lipca 2022 roku, uroczystości odsłonięcia pomnika poświęconego, wymordowanym 13 lipca 1942 roku, Żydom. Wśród ofiar niemieckich zbrodni sprzed 80 lat byli mieszkańcy Józefowa ale i Polacy żydowskiego pochodzenia z innych stron naszej Ojczyzny. Podczas wydarzenia odsłonięto także tablicę z nazwiskami wymordowanych mieszkańców Józefowa pochodzenia żydowskiego.

Zaprszamy na XLI sesję VI kadencji Rady Powiatu w Biłgoraju

Uprzejmie zapraszam na XLI sesję VI kadencji Rady Powiatu w Biłgoraju, która odbędzie się w dniu 20 lipca 2022 roku o godzinie 16:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, ulica Tadeusza Kościuszki 94 (sala konferencyjna), z następującym porządkiem obrad:

Odbiór techniczny ul. Nadstawnej dokonany. Droga oddana do użytku

Zakończył się remont jednej z ważniejszych dróg w Biłgoraju, drogi powiatowej - ulicy Nadstawnej. Remont około 600 metrowego odcinka kosztował blisko 2,1 mln zł. Środki wyłożyli powiat biłgorajski i miasto Biłgoraj. Na nowoczesne rozwiązania w kwestii przejście dla pieszych władze pozyskały 284 tys. zł z budżetu państwa.

Prośba o udostępnienie starych zdjęć Autodromu Biłgoraj

Zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców Biłgoraja i okolic o udostępnienie starych zdjęć dotyczących Autodromu Biłgoraj, które przedstawiają jego budowę a także najwcześniejsze wydarzenia. Udostępnienie zdjęć posłuży do przygotowania wystawy, a następnie będą one dostępne na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Zdjęcia z opisem miejsca wykonania oraz imieniem i nazwiskiem autora bądź właściciela można dostarczyć osobiście do Ireneusza Bulicza lub skontaktować się w celu szczegółów przekazania zdjęć na określony czas.

Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip uczestniczył w spotkaniu z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Głowa Państwa gościła w Sochach, na granicy powiatów biłgorajskiego i zamojskiego. Prezydent - w Dniu Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej - oddał cześć i hołd pomordowanym przez Niemców mieszkańcom Soch.

prezydent w sochach

Podkategorie