...
Loga Fundusze Europejskie

Sukces uczniów RCEZ podczas Olimpiady Techniki Samochodowej

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 24 maja, 2022

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju zajęło II miejsce w klasyfikacji zespołowej na najlepszą szkołę samochodową w Polsce podczas ogólnopolskiego finału XXIII edycji Olimpiady Techniki Samochodowej. Rywalizacja placówek odbyła się 21 maja 2022 r. w Warszawie. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż Alicja Dziwura, uczennica RCEZ w Biłgoraju zdobyła III pozycję w kraju a jej szkolny kolega Mateusz Harasiuk zajął miejsce VIII. Opiekunami uczniów byli nauczyciele przedmiotów zawodowych w RCEZ Jarosław Dubiel i Sławomir Sitarz.

rcez technikum samochodowe 1
Etap finałowy XXIII edycji Olimpiady Techniki Samochodowej przeprowadzono w siedzibie firmy Robert Bosch w Warszawie i wzięło w nim udział ponad 2,5 tysiąca uczestników reprezentujących ponad 100 szkół samochodowych z całej Polski. W półfinale rywalizowało 275 uczniów, zaś do ścisłego finału przesszło 13 z najlepszymi wynikami.

rcez technikum samochodowe 1Wszyscy finaliści Olimpiady Techniki Samochodowej są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz otrzymują indeksy na Politechnikę Warszawską.