...
Loga Fundusze Europejskie

100-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju

Kategoria: Aktualności 2019 Opublikowano: 17 maja, 2019

DSC 0952Starosta Andrzej Szarlip uczestniczył – w rozgraniczanych w maju br. – uroczystościach związanych z jubileuszem 100-lecie Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju. Wydarzenie było uczczeniem wkładu jaki ta organizacja wniosła przez dziesięciolecia w życie mieszkańców Biłgoraja i całego Powiatu Biłgorajskiego.

Przed głównym budynkiem PCK w Biłgoraju odsłonięto uroczyście okolicznościowy obelisk poświęcony 100-leciu PCK w naszym Powiecie oraz posadzono dąb pamięci śp. Jadwigi Dzido, która przez ponad 50 lat związana była z działalnością Polskiego Czerwonego Krzyża na Ziemi Biłgorajskiej.

Dopełnieniem jubileuszu była uroczysta akademia. -Biłgorajski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża na stałe wrósł w krajobraz działalności społecznej Miasta i Powiatu Biłgorajskiego. minione 100 lat to chwalebne przykłady niesienia pomocy potrzebującemu człowiekowi. jest to niezwykle wartościowa postaw, która zasługuje na szczególne uznanie. Wyrazy szacunku należą się wszystkim zaangażowanym w działalność PCK mówił podczas niej Starosta Andrzej Szarlip.