...
Loga Fundusze Europejskie

15 mln zł bezzwrotnego dofinansowania dla powiatu biłgorajskiego z Rządowego Fundusz Polski Ład

Kategoria: Aktualności 2021 Opublikowano: 25 października, 2021

Kolejne rządowe środki trafią do naszego powiatu! Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki pierwszej edycji pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowy Funduszu Polski Ład. Powiat biłgorajski otrzyma 15 mln zł bezzwrotnego dofinansowania. Rządowe środki na inwestycje zmieniają oblicze Biłgoraja! Chodzi o remont i modernizację biłgorajskiego autodromu. W ramach Polskiego Ładu uruchomiono Rządowy Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych skierowany do samorządów w całym kraju.

Od 2 lipca do 15 sierpnia 2021 r. trwał pierwszy pilotażowy nabór wniosków. Każda JST czy związek JST mógł zgłosić maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie, w tym jeden wniosek bez kwotowego ograniczenia, jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie przekroczyła 30 mln zł oraz jeden wniosek z dofinansowaniem nie przekraczającym 5 mln zł.

-Dodatkowe pieniądze na inwestycje przyspieszą rozwój naszego regionu! W pierwszej, pilotażowej edycji programu otrzymaliśmy dofinansowanie na modernizację i przystosowanie do wymogów XXI wieku biłgorajskiego autodromu. Wyremontowany zostanie sam tor, tak by mogły odbywać się na nim zawody rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej, powstanie zaplecze dla zawodników, ośrodek doskonalenia techniki jazdy, trybuny, odpowiednie ekrany dźwiękochłonne pozwalające wytłumić pracę silników aut. Chcemy kontynuować tradycję sportów motorowych w Biłgoraju. Autodrom jest jedynym tego typu torem po tej stronie Wisły – mówi starosta biłgorajski Andrzej Szarlip.

Jak dodaje Ireneusz Bulicz, kierownik Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starosta Powiatowego, powiat jest teraz na etapie opracowywania projektu koncepcji rewitalizacji Autodromu. –Odbyliśmy wizyty w funkcjonujący podobnych torach w Słomczynie i Modlinie i podjęliśmy rozmowy z projektantami. Chcemy wypracować optymalne rozwiązania dla toru w Biłgoraju dodaje kierownik Bulicz.

Zgodnie z zapewnieniami starosty, odbędą się jeszcze konsultacje z mieszkańcami i przedstawicielami środowisk sportów motorowych. -Pragnę serdecznie podziękować panu Premierowi Morawieckiemu, wicepremierowi Jacek Sasin oraz poseł Beata Strzałka za pomoc i wsparcie. Razem budujemy #silnebiłgorajskie – podkreśla starosta.

Z kolei ponad 90 mln zł trafi także do gmin powiatu biłgorajskiego. Z tego najwięcej środków, to jest 11,8 mln zł to wsparcie dla miasta Biłgoraj na budowę infrastruktury sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 i szkole podstawowej nr 3 w Biłgoraju. -To są kolejne środki, które trafiają do naszego Regionu dzięki rządowi Prawa i Sprawiedliwości. Rządowy Fundusz „Polski Ład” to bezzwrotne dofinansowania dla samorządów, środki na inwestycje które zmienią oblicze Regionu i Polski a przede wszystkim pozwolą na realizację inwestycji tak często oczekiwany przez lokalne społeczności – zaznacza poseł Beata Strzałka.

Więcej informacji o Programie Inwestycji Strategicznych – Rządowy Funduszu Polski Ład dostępne jest stronach:

http://www.gov.pl/…/program-inwestycji-strategicznych

www.bgk.pl/polski-lad

http://www.gov.pl/…/program-inwestycji-strategicznych...