...
Loga Fundusze Europejskie

29. rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki

Kategoria: Aktualności 2013 Opublikowano: 21 października, 2013

popieluszkomZ udział przedstawicieli Zarządu Powiatu w Biłgoraju, 18 października br. w kościele parafialnym pw. św. Jerzego odbyły się uroczystości 29. rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki.

Od lat jednym z głównych organizatorów uroczystości religijno – patriotycznych ku czci błogosławionego kapelana „Solidarności” jest Starostwo Powiatowe. -Od tragicznych wydarzeń męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki z 1984 roku, mija dziś 29 lat. Ważne jest, że umieliśmy znaleźć czas aby spotkań się i pochylić nad minionymi wydarzeniami, które ukształtowały naszą historię i tożsamość narodową. dziś jest czas na refleksję i modlitwę nie tylko za naszych męczenników, wśród których jest ks. Jerzy, ale także za nas samych, byśmy umieli zło dobrem zwyciężać – mówił w okolicznościowym wystąpieniu Marian Tokarski.

Od lat czynnie w przygotowanie oprawy uroczystości włącza się także Liceum Ogólnokształcące im. ONZ. Na ręce opiekunów młodzieży i obecnego na 29. rocznica męczeńskiej śmierci ks. Popiełuszki dyrektora Mariana Klechy, podziękowania złożył Starosta Biłgorajski.

Na rocznicowe uroczystości złożyła się uroczysta Msza św. sprawowane prze ks. Stanisława Budzyńskiego z przejmującą homilią ks. Jana Chmiela, montaż słowno – muzyczny w wykonaniu młodzieży, odśpiewanie Roty oraz złożenie kwiatów przy tablicy poświęcanej bł. ks. Jerzemu. Zarząd Powiatu reprezentowali: Marian Tokarski Starosta Biłgorajski, Stanisław Schodziński wicestarosta i Józef Czarny etatowy członek Zarządu.

/ToF/