...
Loga Fundusze Europejskie

300 tys. zł na remonty po powodziach

Kategoria: Aktualności 2012 Opublikowano: 15 maja, 2012
drogi_powodzie-mPowiat Biłgorajski otrzymał 300 tys. zł na naprawę skutków klęsk żywiołowych. Chodzi o poprawę ul Granicznej i przepustu w Moszczanicy uszkodzonych w wyniku powodzi, która nawiedziła nasz powiat w 2011 roku. Środki przyznało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych: – Otrzymaliśmy 300 tys. zł na dwa zadania. To pozwoli na sfinansowanie 80% kosztów, pozostałe 20 % trzeba będzie dołożyć ze środków budżetu powiatu. Zwrócimy się też o pomoc do lokalnych samorządów – wyjaśnił Marian Tokarski Starosta Biłgorajski.
Dokładnie drugiego maja do Starostwa Powiatowego wpłynęła promesa na przekazanie w/w środków. Przeznaczone one zostaną na remont drogi powiatowej – ul. Granicznej w Biłgoraju.
– Planujemy wykonać 350 mb wzmocnienia podbudowy wraz z nowym dywanikiem od mostu w stronę miejscowości Dąbrowica, a także regulację spływu wód, wzmocnienie poboczy, remont przepustu oraz ustawienie barier energochłonnych – wyjaśniała Maria Góralska, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Biłgoraju.
Drugą z dofinansowanych inwestycji jest remont przepustu w ciągu drogi powiatowej Wola Obszańska – Moszczanica na rzece Złota Nitka. Ubiegłoroczna powódź uszkodziła nasyp oraz przepust składający się z trzech rur, każda o długości 24 m. Zarząd Dróg Powiatowych planuje wyremontować cały przepust wraz z odbudową korpusu drogi i nawierzchni, a także montaż barier energochłonnych. Obecnie ZDP przygotowuje się do przetargu na oba zadania, które wykonane zostaną jeszcze w tym roku.