...
Loga Fundusze Europejskie

50-lecie Ludowego Klubu Sportowego „Znicz” Biłgoraj

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 8 kwietnia, 2022

Andrzej Łagożny, nieetatowy członek Zarządu Powiatu, reprezentował władze powiatowe na uroczystościach 50-lecia LKS „Znicz” Biłgoraj. Jubileusz był częścią – rozgrywanych w Biłgoraju – Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Wydarzenia wsparte zostały finansowo z budżetu powiatu biłgorajskiego.

Ludowy Klub Sportowy Znicz powstał w 1972 roku z inicjatywy m. in. Ryszarda Bila, Stanisława Czubińskiego, Tadeusza Niemca, Zbigniewa Woźnego, Stefana Zania, Franciszka Paczosa. Pierwszym prezesem klubu był Janusz Będkowski, następnie przez dwadzieścia lat funkcję tę pełnił Michał Wrotkowski, po nim władzę przejęli Ryszard Grzybek, Eugeniusz Sołtysiak, Wiesław Kozyra czy Mirosław Tujak. Obecnie prezesuje mu pan Zdzisław Żołopa.

50 lecie lks znicz
-50 lat „Znicz-a” to pasmo sukcesów na arenach lekkoatletycznych i pomostach ciężarowych. To sukcesy rangi ogólnopolskiej, europejskiej i występy na imprezach rangi światowej. Zawodnicy znicza występowali na olimpiadach, reprezentując Polskę w walce o najwyższe trofea. Sukcesy wychowanków są sukcesami trenerów i działaczy, a Znicz zawsze miał szczęście do wspaniałych trenerów i oddanych działaczy. Stąd m. in. miejsca na podium wielkich imprez sportowych, gro medali oraz wyróżnień. To także wspaniała atmosfera w Klubie, zrozumienie, profesjonalne podejście, wsparcie
– podkreśla Andrzej Łagożny.

Podczas jubileuszu ręczone zostały podziękowania i pamiątkowe medale, które trafiły do straosty biłgorajskiego i do Andrzeja Łagożnego. Władzom klubu przekazany został – w imieniu starosty – pamiątkowy grawerton.