...
Loga Fundusze Europejskie

79. rocznica rozpoczęcia II wojny światowej

Kategoria: Aktualności 2018 Opublikowano: 2 września, 2018

wojna rocznica 2
Wspólnie ze środowiskami kombatanckimi, mieszkańcami Biłgoraja i jego władzami oraz przedstawicielami służb mundurowych, 79. rocznicę rozpoczęcia II wojny światowej i ofiary tego konfliktu uczcił Kazimierz Paterak, Starosta Biłgorajki.

Patriotyczne uroczystości rozpoczęła zbiórka pocztów sztandarowych, nastąpcie sprawowana była Msza święta w intencji ofiar działań wojennych i zbrodniczych działań Niemców i Sowietów. Eucharystii przewodniczył ks. dziekan Jerzy Kołtun.
wojna rocznica 1
W programie wydarzenia znalazł się także przemarsz ulicami Biłgoraja i wystąpienie historyczne prezesa Stowarzyszenia Dzieci Zamojszczyzny Rejonu Biłgoraj Henryka Skubisza oraz zlożenie wiązanek kwiatów. W imieniu uczestników, pod Pomnikiem Wdzięczności, Starosta złożył kwiaty wspólnie z Wiceburmistrzem Biłgoraja Michałem Decem i Przewodniczącym rady Miasta Biłgoraj Marianem Klechą.
wojna rocznica 3
Po uroczystości Przewodniczący Zarządu Powiatu Biłgorajskiego spotkał się z kombatantami i wysłuchał koncertu Biłgorajskiej Orkiestry Dętej im. Czesława Nizio.