...
Loga Fundusze Europejskie

Awanse nauczycieli

Kategoria: Aktualności 2018 Opublikowano: 3 września, 2018

awanse nauczycieli 1
Dziś w budynku starostwa powiatowego w Biłgoraju, nauczyciele szkół dla których Powiat Biłgorajski jest organem prowadzącym odebrali z rąk Starosty Biłgorajskiego Kazimierza Pateraka mianowania na wyższe stopnie nauczycielskie.

Wręczając akty mianowania Starosta gratulował pedagogom i dziękował za ciężką i odpowiedzialną pracę, za szczególny rodzaj służby społecznej i ciągle nieustanne podnoszenie kwalifikacji, samorozwój, zdobywanie nowej wiedzy i szukanie dróg jej przekazania uczniom.
awanse nauczycieli 2
Podsumowując spotkanie, zwracając się do wszystkich nauczycieli mówił: -Kształtujecie i wychowujecie nowe pokolenie Polaków, którzy za kilka, kilkanaście lat przejma stery w naszej Małej Ojczyźnie, w Polsce, będą pracownikami, pracodawcami, będą odpowiadać za wielkie i ważne rzeczy oraz kreować teraźniejszość i przyszłość kraju. Wiem, że do swych obowiązków i zadań podchodzicie odpowiedzialnie, kompleksowo i sumiennie. Życzę bo to powołanie, ta szczególna służba przynosiła Wam satysfakcję, zadowolenie oraz odpowiednie i godne wynagrodzenie. Jestem zawsze do Państwa dyspozycji i zapewniam, dokładam wszelkich starań, by Wasza ważna misja była wychowywana w godnych warunkach, by uczniowie mogli pracować w nowoczesnych szkołach, na miarę XXI wieku.

Po wręczeniu nominacji Starosta spotkał się z nauczycielami przy herbacie i kawie oraz słodkim poczęstunku rozmawiano o sytuacji w biłgorajskiej oświacie, kwestiach związanych z oświatową reformą oraz wyzwaniami jakie przed szkoła stawia życie, a także o oczekiwaniach nauczycieli, uczniów i rodziców.