...
Loga Fundusze Europejskie

Beata Strzałka na 60-lecie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu

Kategoria: Aktualności 2019 Opublikowano: 5 lipca, 2019

beata strzalka rozaniec 1
-Wróciła do szkoły po latach, odżyły wspomnienia. Widzę znajome twarze, widzę nauczycieli. Chciałabym podziękować wychowawcom, nauczycielom i dyrektorom, którzy kształtowali nie tylko moje pokolenie, ale roczniki przede mną i po mnie. tutaj wiedza i tradycja zawsze były na pierwszym miejscu
– zauważyła podczas jubileuszu, absolwentka szkoły rolniczej z Różańca, członek Zarządu Powiatu, Beata Strzałka.

Szkoła, której patronuje Wincenty Witos jest jedyną placówką kształcącą w profilu rolniczym w Powiecie Biłgorajskim. Pierwszy dzwonek w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, wtedy Szkole Rolniczej I stopnia zabrzmiał 1 września 1958 roku. ówczesny budynek był pozbawiony elektryczności, posiadał małe sale, niewielki internat, stołówkę, kuchnię i łazienkę oraz mieszkania dla nauczycieli. Mimo trudnych warunków uczniów przybywało. W związku z tym ówczesne władze oświatowe podjęły decyzję o utworzeniu w roku szkolnym 1965/66 Zasadniczej Szkoły Rolniczej i o budowie nowego budynku szkolnego, internatu, warsztatów szkolnych oraz bloków mieszkalnych dla nauczycieli i pracowników szkoły. Nowe budynki zostały oddane do użytku w roku szkolnym 1968/69. Wówczas powstaje także 5-letnie technikum Rolnicze. W roku szkolnym 1978/79 powołano do życia Zespół Szkół Rolniczych, a w październiku 1988 roku patronem placówki zostaje Wincenty Witos. W latach 90-tych do oferty edukacyjnej wprowadzono 4-letnie licea zawodowe i 3-letnie licea profilowane oraz studium policealne.
beata strzalka rozaniec 2
W 2003 roku szkoła zmieniła nazwę na Zespół Szkół Agrotechnicznych i wprowadzono nowe kierunki kształcenia. Od 2007 roku organem prowadzącym placówki został Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dzięki wsparciu finansowemu ministerstwa w szkole przeprowadzono wiele inwestycji. od 10 lat – zarządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – placówka nosi nazwę Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego.

Na jubileuszowe uroczystości złożyła się Msza święta, część oficjalna, przemówienia zaproszonych gości, wspomnienia absolwentów i byłych nauczycieli, podziękowania i bal.

Źródło: bilgoraj.com.pl