...
Loga Fundusze Europejskie

Betlejemskie Światło Pokoju

Kategoria: Aktualności 2021 Opublikowano: 21 grudnia, 2021

Harcerze z 13. DSH „Pochodni” im phm Tadeusza „Neya” Iwanowskiego z Biłgoraja, przynieśli do Starostwa Powiatowego Betlejemskie Światło Pokoju, które do Polski trafiło z betlejemskiej Groty.
Światło od harcerzy odebrał starosta biłgorajski Andrzej Szarlip i etatowy członek Zarządu Powiatu Maria Gałka. -W tym roku akcja rozpraszania Betlejemskiego Światła Pokoju przebiega pod hasłem „Światło nadziei”. W imieniu naszych harcerzy pragniemy na te święta Bożego Narodzenia i na cały Nowy Rok życzyć Państwu tej prawdziwej nadziei, która wszystko zwycięża – mówiła harcmistrzyni Dorota Woźniak.

betlejemskie swiatlo pokoju 1
Starosta  podziękował za przyniesienie Światła Pokoju do powiatu biłgorajskiego. -Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że mogę z waszych rąk odebrać Betlejemskie Światło Pokoju. Niesie z sobą one przesłanie, które ponad 2000 lat temu wybrzmiało podczas narodzin Jezusa Chrystusa, a któe wzywa do braterstwa, miłości i budowania prawdziwego trwałego pokoju między ludźmi. Dziś symbolicznie odbieram – w imieniu mieszkańców naszego Powiatu – to Światło i dziękuję wam za włączenie się w tą szczytną ideę. Dziękuję za życzenia i harcerską służbę, ze swej strony w imieniu władz powiatowych życzę wszystko co najlepsze na Święta Bożego Narodzenia i cały nowy 2022 rok – mówi Andrzej Szarlip.

betlejemskie swiatlo pokoju 2