...
Loga Fundusze Europejskie

Bezpłatna mammografia

Kategoria: Aktualności 2016 Opublikowano: 4 listopada, 2016

mammobus1W listopadzie na terenie powiatu biłgorajskiego odbędą się bezpłatne badania mammograficzne dla pań w wieku 50-69 lat. LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania w mammobusach, które odbędą się na terenie gmin:

Turobin – 15 listopada przy Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Piłsudskiego 29

Goraj – 16 listopada przy Szkole Podstawowej, ul. Bednarska 3

Łukowa – 23 listopada przy NZOZ „Przychodnia Rodzinna”, Łukowa 51

Józefów – 23 listopada przy Ośrodku Zdrowia Nasze Zdrowie, ul. Kościuszki 54

Biłgoraj – 24 listopada przy supermarkecie Stokrotka, ul. Gen. Sikorskiego 5

Tarnogród – 25 listopada przy Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury, ul. Rynek 18

Potok Górny – 25 listopada przy Urzędzie Gminy, Potok Górny 116

Księżpol – 25 listopada przy Zespole Szkół, ul. Biłgorajska 11

Biszcza – 26 listopada przy Gminnym Ośrodku Kultury, Biszcza 50

Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Z bezpłatnych badań dla kobiet poza Programem NFZ (w wieku 40-49 oraz 70-75 lat) w mammobusach LUX MED Diagnostyka skorzystało już ponad 20 tysięcy Polek! Mammografię w ramach Projektu finansowanego z Funduszy Norweskich można jeszcze wykonać do końca roku. Zachęcamy do skorzystania z tej wyjątkowej możliwości przebadania się w mammobusie niedaleko swojego miejsca zamieszkania.

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku 50 – 69 lat

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Bezpłatne badania dla pań w wieku 40 – 49 oraz 70 – 75 lat

Realizowane w ramach projektu finansowanego z Funduszy Norweskich. Wymagane jest skierowanie lekarskie. Szczegóły dotyczące tych badań oraz wzór druku dostępne na stronie internetowej www.fundusze.mammo.pl

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”