...
Loga Fundusze Europejskie

Bezpłatna pomoc prawna dla uchodźców ze strony Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 4 marca, 2022

W celu zapewnienia jak najszerszej możliwości dostępu do udzielania informacji prawnych osobom przekraczającym granicę w związku z wojną w Ukrainie, Dziekan Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie uprzejmie  informuje, że radcowie prawni Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie zapewniają nieodpłatną pomoc prawną osobom uciekającym z Ukrainy, w związku z wojną w Ukrainie, jak również ich osobom bliskim przebywającym w kraju. W tym celu został utworzony specjalny adres  e-mail: ua@oirp.lublin.pl, na który można wysyłać zapytania prawne dotyczące przekroczenia granicy, czy w okresie późniejszym legalizacji pobytu bądź poprosić o kontakt z prawnikiem.

Udzielamy również porad i pomocy osobom z amierzającym przeznaczyć lokal na potrzeby mieszkaniowe uchodźców bądź chcą zatrudnić osoby z Ukrainy. Został także uruchomiony i działa całodobowy numer telefonu +48 518 777 025, pod który można wysłać SMS z prośbą o kontakt z prawnikiem.

Jesteśmy w stanie zapewnić obsługę w języku polskim, ukraińskim, angielskim, francuskim.

Юридичні  консультанти  з  Окружної  Палати  Юридичних  Консультантів (OIRP) в м. Люблін, починаючи з четверга, постійно надають юридичну підтримку біженцям з України та їх близьким в нашій країні.
Було створено спеціальну адресу електронної пошти ua@oirp.lublin.pl, на яку можна надсилати запитання пов’язані з перетином кордону або легалізацією перебування, а також домовитись про юр идичну консультацію.
Ми також допомогаємо людям, що надають свою нерухомість для проживання біженців з України або ж хочуть допомогти їм з працевлаштуванням.
Працює цілодобовий номер +48 518 777 025, на який можна надсилати СМС з проханням про надання юр идичної консультації.
Ми надаємо юридичну допомогу польською, українською, англійською та французькою мовами.