...
Loga Fundusze Europejskie

Biznes Lubelskie 2018

Kategoria: Aktualności 2018 Opublikowano: 23 września, 2018

biznes lubelskie 2
Z inicjatywy Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego i Starosty Biłgorajskiego Kazimierza Pateraka odbyła się w Biłgoraju konferencja dla przedsiębiorców „Biznes Lubelskie 2018”.

W ramach cyklu spotkań/konferencji pd wspólną nazwą „Biznes Lubelskie” prelegenci poruszają zagadnienia dotyczące codziennej działalności lokalnych przedsiębiorstw, zmian w przepisach podatkowych, konkurowania na rynkach międzynarodowych oraz opowiedzą o mediacji, negocjacji i arbitrażu w biznesie.

Spotkania skierowane są dla obecnych i przyszłych eksporterów, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji otoczenia biznesu. W Biłgoraju uczestniczyli w nich mikroprzedsiębiorcy z Powiatu Biłgorajskiego, przedstawiciele instytucji otoczenia biznes oraz przedstawiciele władz samorządowych Miasta i Gminy Biłgoraj.
biznes lubelskie 1
-Bardzo się cieszę z takich spotkań. To z jednej strony wymiana doświadczeń i przekazanie wiedzy, rozmowa, szykanie wspólnych rozwiązań i podejmowanie wspólnych biznesowych działań. Z drugiej promocja biłgorajskiej przedsiębiorczości, naszych firm i przedsiębiorstw oraz promocja Ziemi Biłgorajskiej, jako miejsca otwartego na biznes i mu przyjaznego. W mojej ocenie, podczas sesji samorządowych zbyt mało mówi się o przedsiębiorczości, to jest błąd. Stąd potrzeba takich spotkań i szukanie wspólnych dróg, które zaprowadzą nas do rozwoju Białoruszczyzny – mówił Starosta Paterak.

Podczas spotkania pracownicy Urzędu marszałkowskiego przedstawią możliwości wsparcia działalności firm w zakresie promocji, udziału w targach i misjach zagranicznych. Był także wykład przedsiębiorcy Grzegorza Gruzy o tym jak odnieść sukces w biznesie na Lubelszczyźnie oraz prelekcja dziennikarski TVP3 Anny Dąbrowskiej o tym jak najlepiej zaprezentować swoją firmę i siebie podczas publicznych wystąpień, rozmów biznesowych i kontaktów z mediami. Zakończeniem spotkania była wspólna kolacja uczestników z prelegentami, będąca okazją by nawiązać nowe znajomości i poznać innych przedstawicieli firm i samorządów.