...
Loga Fundusze Europejskie

Erazmus+ w RCEZ. Podsumowanie praktyk zawodowych uczniów w Grecji

Kategoria: Aktualności 2021 Opublikowano: 7 grudnia, 2021

Od 30 sierpnia do 14 września br. grupa 45 uczniów RCEZ w Biłgoraju odbywała staż w greckiej miejscowości Leptokaria. Z zagranicznych praktyk skorzystali młodzi ludzie kształcący się w zawodach technik informatyk, technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych i technik elektryk. W uroczystym podsumowaniu projektu, które odbyło się 6 grudnia br., uczestniczyła kierownik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Biłgoraju Marta Marchewka – Skurzak oraz przedstawiciele lokalnych pracodawców.

erazmus plus rcez 1
Uczestnicy kształcący się w branży mechatronicznej programowali mikrokontroler do współpracy z czujnikami, serwomotorami, wyświetlaczami ledowymi i innymi podzespołami. Byli w Centrum Robotyki w Larisa, gdzie konstruowali autonomiczne roboty i tworzyli własne programy nimi sterujące. Z kolei uczniowie kształcący się w branży mechatronicznej i samochodowej mieli okazję przyjrzeć się procesowi bieżnikowania i naprawy opon samochodów ciężarowych w nowoczesnym zakładzie wulkanizacyjnym. Przyszli technicy pojazdów samochodowych odbywali praktyki w zakładzie serwisującym Peugota.

erazmus plus rcez 2
Z kolei młodzież kształcąca się w branży elektrycznej zajmowała się rysowaniem schematów instalacji oświetleniowych i opisywaniem wyłączników na tablicy rozdzielczej, montażem gniazdek i punktów oświetleniowych oraz przewodów elektrycznych. Montowali i programowali domofony. Wykonywali montaż i ustawiali parametry kamer monitorujących teren.

W czasie wolnym uczniowie – pod opieką nauczycieli – realizowali program kulturowy, który obejmował poznanie Grecji, jej zabytków, przyrody oraz zwyczajów. Uczniowie byli na czterech wycieczkach. W czasie wolnym uczniowie mieli zajęcia rekreacyjno – sportowe.