...
Loga Fundusze Europejskie

II edycja rajdu Tour de Lubelskie za nami

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 4 lipca, 2022

W sobotę 2 lipca br., odbyła się w Biłgoraju, II edycja rajdu Tour de Lubelskie. Organizatorzy, tj. Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze Oddział w Biłgoraju, Grupa Rowerowa PTTK Biłgoraj, wraz z partnerami Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego i Starostwem Powiatowym w Biłgoraju przygotowali 27 km trasę. Uczestnicy zwiedzić mogli m. in. Rezerwat Obary.

tour de lubelskie
Trasa prowadziła z Biłgoraja przez Kolonię Sól do Rezerwatu Torfowiskowego Obary, a następnie przez Dąbrowicę do Biłgoraja. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę, smycz oraz gadżety odblaskowe i mapy turystyczne oraz wodę. Na mecie na cyklistów czekał posiłek regeneracyjny i losowanie nagród rzeczowy.

tour de lubelskie 15
Rajd rowerowy pod hasłem Tour de Lubelskie ma na celu promocję wyścigu kolarskiego Tour de Pologne, który odbędzie się w sierpniu 2022 r. i będzie przebiegał m. in. przez powiat biłgorajskim, a także promocję Województwa Lubelskiego.

tour de lubelskie 17
-Zachęcamy wszystkich do codziennej aktywności fizycznej, do rowerowych wycieczek po okolicy. W powiecie biłgorajskim jest kilkaset kilometrów oznaczonych szlaków rowerowych. Każdy, niezależnie od wieku i kondycji znajdzie coś dla siebie – mówił podczas wydarzenia, Andrzej Łagożny, który reprezentował władze powiatu biłgorajskiego.

tour de lubelskie 18
Przewodnikiem Rajdu „Tour de Lubelskie” był Marian Kurzyna, Przewodniczacy Rady Powiatu Biłgorajskiego i działacz Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego.