...
Loga Fundusze Europejskie

II SESJA MŁODZIEŻOWEJ RADY POWIATU I KADENCJI I PIERWSZE PODJĘTE UCHWAŁY

Kategoria: Aktualności Opublikowano: 4 kwietnia, 2023

W dniu 3 kwietnia 2023 r., w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju obyła się II sesja  Młodzieżowej Rady Powiatu. Wśród gości naleźli się m.in. członkowie Zarządu Powiatu, przedstawiciele Rady Powiatu i dyrektorzy biłgorajskich szkół średnich.

Radni Młodzieżowej Rady Powiatu podjęli także pierwsze uchwały. Młodzieżowej Rady wystąpiła z wnioskiem do Zarządu Powiatu w Biłgoraju o sfinansowanie wyposażenia sal językowych w I LO im. ONZ w Biłgoraju.

W uzasadnieniu do uchwały czytamy, że Młodzieżowa Rada Powiatu w Biłgoraju utożsamiając się z wnioskiem grupy radnych Młodzieżowej Rady Powiatu z dnia 9 marca 2023 r. o sfinansowanie wyposażenia sal językowych w I LO im. ONZ w Biłgoraju w sprzęt multimedialny.

Chodzi o zakup dwunastu tabletów do pracy w grupach, z wykorzystaniem narzędzi TIK, które umożliwią uczniom tworzenie gier i projektów oraz uczestniczenie w zajęciach z wykorzystaniem technologii TIK oraz ekranu interaktywnego o wymiarze 86 cali, służącego do przeprowadzenia zajęć z wykorzystaniem technologii TIK oraz sprzętu do nagłośnienia sali językowej.

Radni podjęli także uchwałę o wystąpienia z wnioskiem do Zarządu Powiatu o sfinansowanie doposażenia w ZSBiO. Chodzi o ławki parkowe i altanę zewnętrzną. Stworzone by w konsekwencji zostało miejsce, gdzie młodzież mogłaby odpocząć, odbywać lekcje plenerowe czy spędzić czas oczekując na autobus.

Podjęta została również uchwała w sprawie w sprawie wystąpienia z wnioskiem do Zarządu Powiatu w Biłgoraju o podjęcie zdecydowanych działań w celu wykonania hali sportowej przy RCEZ. Chodzi o zadania pn. „Budowa sali gimnastycznej z zapleczem socjalno – sanitarnym w kompleksie dydaktycznym w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju”.

Radni Młodzieżowej Rady Powiatu wystąpili także z z wnioskiem do władz Biłgoraja, o nadanie imienia „Honorowych Dawców Krwi PCK” rondu na skrzyżowaniu ulic Kościuszki – Nadstawna – Kowalskiego.

Do porządku obrad wprowadzona została także uchwała w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. Uchwała ta, jak i uchwały poprzednie, została przez młodych radnych przyjęta.