...
Loga Fundusze Europejskie

III edycja Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 16 lutego, 2022

Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w III edycji Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną. Upowszechnianie tradycji Świątecznych i przekazywanie o nich wiedzy, to piękny sposób na integrację międzypokoleniową oraz ocalenie od zapomnienia tego, co najpiękniejsze w naszej kulturze. Dlatego pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców naszego regionu – dzieci i młodzież szkolną, członkinie kół gospodyń wiejskich, twórców ludowych, artystów plastyków – do udziału w III Wojewódzkim Konkursie na Palmę i Pisankę Wielkanocną.

konkurs na palme wielkanocna
Organizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie oraz Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie. Inicjatorem i współorganizatorem wydarzenia jest Poseł do Parlamentu Europejskiego – Beata Mazurek.

Konkurs rozpoczyna się w dniu 14 lutego 2022 roku i trwa do 11 marca 2022 roku. Uroczyste rozstrzygnięcie odbędzie się 2 kwietnia 2022 r. w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie.

Materiały są także dostępne do pobrania na stronie internetowej: www.wok.lublin.pl

Regulamin i karta zgłoszeniowa na konkurs >>TUTAJ<<