...
Loga Fundusze Europejskie

Informator oświatowy 2024/2025

Kategoria: Aktualności 2024 Opublikowano: 7 maja, 2024

Ósmoklasisto, szkołę wybierz mądrze! To Twoja życiowa decyzja – podkreśla we wstępie do informatora oświatowego na rok szkolny 2024/2025, starosta biłgorajski Andrzej Szarlip.

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju wydało specjalny informator dla uczniów klas ósmych, którzy stają przed wyborem szkoły średniej. W periodyku, który już trafia do szkół podstawowych w naszym powiecie i powiatach oświetlanych, jest oferta edukacyjna placówek oświatowych kształcących młodzież na poziomie szkoły średniej.

W informatorze jest także oferta Zespołu Szkół Specjalnych, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej i Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

– Łatwo na pewno nie będzie, bowiem w wieku zaledwie 15 lat mało kto już poważnie myśli o przyszłości i dokładnie wie, co chce robić w dorosłym życiu. Niemniej jednak młody człowiek zna swoje predyspozycje, zainteresowania i bez wątpienia tą wiedzą będzie się kierował przy wyborze dalszej drogi kształcenia. Niezwykle ważne jest, by szkołę wybrać świadomie, solidnie oceniając swoje możliwości – podkreśla starosta biłgorajski, Andrzej Szarlip.

W informatorze ósmoklasiści znajdą pełną ofertę Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej, Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Leśnych, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu, I LO im. ONZ w Biłgoraju oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Biłgoraju.

– Nasze placówki oferują wykształconą kadrę pedagogiczną, wysokie wyniki egzaminów maturalnych i zawodowych, sukcesy w olimpiadach i konkursach, bogata oferta zajęć dodatkowych rozwijających zainteresowania, pomoc materialna dla uczniów, doskonale wyposażone pracownie zawodowe, wyjazdy zagraniczne. Zapewniają możliwość kształcenia w różnych kierunkach, co pozwala znajdować zatrudnienie na lokalnym rynku pracy – napisał we wstępie starosta Andrzej Szarlip.

Informator około 50 stron, znajdują się w nim także dane teleadresowe placówek edukacyjnych.