...
Loga Fundusze Europejskie

jest wsparcie i odpowiedz na pismo starosty

Kategoria: Aktualności 2020 Opublikowano: 17 kwietnia, 2020

Dziś przed południem Prezes Zarządu BRW, Dariusz Formela odpowiedział na pismo, jakie wystosował do niego Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip  we wtorek – 7 kwietnia br. w związku z informacjami o możliwych zwolnieniach grupowych w spółkach należących do Grupy Kapitałowej BRW. Wnioski o wsparcie zostały już zweryfikowane pozytywnie, a pierwsze środki przekazane na konto firmy. Za szybką reakcję i przyłączenie się do pomocy mieszkańcom powiatu biłgorajskiego Starosta dziękuje Wicemarszałkowi Województwa Lubelskiego Michałowi Mulawie.

Dziś przed południem Prezes Zarządu BRW, Dariusz Formela odpowiedział na pismo, jakie wystosował do niego Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip  we wtorek – 7 kwietnia br. w związku z informacjami o możliwych zwolnieniach grupowych w spółkach należących do Grupy Kapitałowej BRW. Wnioski o wsparcie zostały już zweryfikowane pozytywnie, a pierwsze środki przekazane na konto firmy. Za szybką reakcję i przyłączenie się do pomocy mieszkańcom powiatu biłgorajskiego Starosta podziękował Wicemarszałkowi Województwa Lubelskiego Michałowi Mulawie.

W odpowiedzi Dariusza Forneli czytamy czytamy:

-Zarząd BRW S.A. oraz Zarządy pozostałych spółek wchodzących w skład GK BRW mają świadomość odpowiedzialności jaka na nich ciąży nie tylko w sferze biznesowej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą ale również za kwestie natury społecznej. W pełni podzielamy Pana troskę o zachowanie jak największej ilości miejsc pracy w obecnym bardzo trudnym otoczeniu rynkowym, które wynika z decyzji podjętych przez władze państwowe, w związku z sytuacją epidemiczną w kraju i poza jego granicami. Dlatego Zarząd BRW S.A. podjął szereg działań mających na celu utrzymanie miejsc pracy i poziomu wynagrodzenia naszych pracowników wykorzystując wszelkie dostępne środki we współpracy z naszymi Partnerami Społecznymi i innymi interesariuszami. Wykorzystujemy również możliwości jakie dają przepisy, tzw. Ustawy o tarczy antykryzysowej.

-Pandemia koronawirusa nie oszczędza naszej gospodarki. Również mój rodzinny Powiat Biłgorajski doświadcza skutków kryzysu. Wspólnie z rządem robimy wszystko, żeby ratować każde miejsce pracy, staramy się pomóc firmom zatrudniających naszych mieszkańców – zapewnia marszałek Mulawa i dodaje: -Na ratowanie miejsc pracy w Powiecie Biłgorajskim Black Red White S.A. i Meble Black Red White sp. z o.o. otrzymają łącznie ponad 28,5 mln zł.  Pomoc otrzymują również mniejsze firmy, takie jak Zakład Drzewny Kimex z Nadrzecza (Gmina Biłgoraj). W województwie lubelskim przeznaczyliśmy 159 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego WL i Programu Operacyjnego WER na dofinansowania do wynagrodzeń wraz ze składkami w firmach. 156 mln zł zostanie przeznaczone na korzystne pożyczki dla mikroprzedsiębiorców. Te działania to ratunek dla tysięcy miejsc pracypodsumował Michał Mulawa.

Za szybką reakcję na prośbę o podjęcie działań Wicemarszałkowi Mulawie podziękował Starosta Szarlip podczas rozmowy telefonicznej i na Facebooku.

Marszalek Starosta