...
Loga Fundusze Europejskie

Kazimierz Paterak Starostą Biłgorajskim

Kategoria: Aktualności 2017 Opublikowano: 11 stycznia, 2017

rezyg 4We wtorek, 10 stycznia, podczas obrad sesji Rady Powiatu, przyjęta została rezygnacja Mariana Tokarskiego z funkcji Starosty Biłgorajskiego. Radni na tej samej sesji wybrali nowego starostę oraz Zarząd Powiatu. Samorządem Powiatu Biłgorajskiego kieruje od dziś Kazimierz Paterak, dotychczasowy Przewodniczący Rady. Funkcję Przewodniczącego Rady pełni Piotr Majcher. Wicestarostą wybrany został Jarosław Piskorski, a Etatowym Członkiem Zarządu Jarosław Lipiec. Skład Zarządu uzupełnili także Alfred Sobótka i Jerzy Krasoń.

 

Uchwałę o rezygnacji starosty poparło 15 radnych, 8 wstrzymało się od głosu. Wcześniej, jeszcze przed głosowaniem, Henryk Paska w imieniu radnych Klubu PiS stwierdził, iż radni opozycji nie będą brali udziału w głosowaniu. Marian Tokarski tak dziękował za dotychczasową pracę i współpracę:

rezyg 5

– W związku z zakończeniem mojej ponad 45-letniej aktywności zawodowej, pragnę bardzo serdecznie wszystkim państwu podziękować za dotychczasową współpracę. Dziękuję radnym II, III, IV i V kadencji, dziękuję dyrektorom szkół, dyrektorom jednostek organizacyjnych. Dziękuję panom burmistrzom, wójtom. Dziękuję kadrze kierowniczej Starostwa Powiatowego i wszystkim pracownikom Starostwa. Dzięki ludzkiej życzliwości, udało nam się zrealizować wiele zadań, wiele ważnych spraw dla naszego powiatu. Te zadania były realizowane na bardzo wysokim poziomie. Już nie raz mówiłem, że w niektórych obszarach nasz powiat jest na czołowych miejscach w województwie lubelskim. To dzięki państwa doświadczeniu, uporowi, determinacji i życzliwości udał się coraz większy postęp i rozwój w naszym powiecie. Udało się prowadzić zadania w samorządzie powiatowym tak, że były tworzone miejsca pracy, że obecnie w tym powiecie jest najmniejsze bezrobocie w województwie lubelskim. Jestem bardzo podbudowany, że przez ten okres poznałem bardzo wielu życzliwych, kompetentnych ludzi wielkiego honoru, ludzi otwartych, którzy pomagali w realizacji zadań powiatu. Za to z całego serca dziękuję. Dziękuję za wszystkie przejawy życzliwości w stosunku do mojej osoby. Te znajomości pozostaną w mojej najlepszej pamięci. Mojemu następcy życzę sukcesów, pełnej realizacji zadań, by prowadził ten powiat tak, aby wszystkie szanse pozyskania środków zewnętrznych – wykorzystał. Wszystkim osobom, które dziś będą wybrane, życzę sukcesów i powodzenia w służbie samorządowej.

rezyg 3

W związku z przyjęciem rezygnacji dotychczasowego, konieczne stało się powołanie nowego starosty. Zgłoszony został jeden kandydat na to stanowisko – Kazimierz Paterak. Tę kandydaturę poparło 18 radych, 5 osób wstrzymało się od głosu. Nowo wybrany starosta dziękował za zaufanie, jakim obdarzyli go radni:

– Bardzo serdecznie chciałbym podziękować za oddane na mnie głosy. Zdaję sobie sprawę, że jest to funkcja bardzo zaszczytna, ale i zobowiązująca. Ze swej strony chciałem zapewnić, że poświęcę wszelkie siły, zdolności i umiejętności jakie posiadam na współpracę z państwem, współpracę z gminami oraz jednostkami podległymi po to, żeby na miarę możliwości dobrze działo się w naszym powiecie. Z tego miejsca proszę radnych opozycji i koalicji o dobrą, zgodną i konstruktywną współpracę. Zdaję sobie sprawę z tego, że możemy się różnić w wielu sprawach, ale wydaje mi się, że jesteśmy w stanie wypracować wspólne kompromisowe rozwiązania, które będą służyły naszemu powiatowi. Mam nadzieję także na dobrą współpracę z samorządami gminnymi. Liczę na zaangażowanie i pomoc wszystkich pracowników – stwierdził Starosta Kazimierz Paterak.

rezyg 2

Radni wybrali też nowego przewodniczącego rady, ponieważ dotychczasowy zrezygnował w związku z objęciem funkcji starosty. W głosowaniu 18 głosów za, wstrzymujących 4, nowym Przewodniczący Rady Powiatu w Biłgoraju został Piotr Majcher.

Kandydatów na członków Zarządu Powiatu wskazał Starosta: Wicestarostą został Jarosław Piskorski (17 głosów za, 1 przeciw, 4 wstrzymało się), funkcję Etatowego Członka objął Jarosław Lipiec (18 głosów za, 1 przeciw, 2 wstrzymało się), członkami Zarządu zostali Alfred Sobótka (15 głosów za, 3 przeciw, 3 wstrzymało się) oraz Jerzy Krasoń (15 głosów za, 2 głosy przeciw, 4 wstrzymało się).

rezyg 13

rezyg 12

rezyg 11

rezyg 8

rezyg 7