...
Loga Fundusze Europejskie

Kobietą być…

Kategoria: Aktualności 2015 Opublikowano: 3 marca, 2015

Około tysiąc pań z terenu powiatu biłgorajskiego wzięło udział w tegorocznych obchodach Dnia Kobiet, zorganizowanych przez władze Powiatu Biłgorajskiego. Atrakcją wieczoru był występ Zespołu Tańca Ludowego UMCS oraz wokalistki Oli Nizio. Były też pokazy mody, występy solistów z MDK, kabarety i słodki poczęstunek. Panie otrzymały kwiaty, które wręczali włodarze powiatu. Była to druga taka impreza organizowana przez Starostę Biłgorajskiego. Odbyła się 1 marca w hali Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

 Starosta Marian Tokarski rozpoczął od życzeń:

Pragnę by każda z pań czuła się zauważona i doceniana. Szekspir pisał, że w kobietach miłość, litość i dobroć mieszka. I tak w istocie jest. Nie sposób jest w prostych słowach oddać rolę i znaczenie kobiet w życiu gospodarczym, społecznym i rodzinnym. Kobiety są niezwykle pracowite, wykształcone, przygotowane do pełnienia wielu funkcji. Tylko wy wiecie, drogie panie, ile to wymaga od was energii, pracy i poświęcenia. Ile jest nieprzespanych nocy, ile radości, a ile żalu, ile jest obawy i troski o swoich najbliższych. W imieniu Zarządu Powiatu, Rady Powiatu pragnę złożyć wam jak najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia, radości, miłości i wdzięczności. Życzę aby w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym realizowały się wasze najskrytsze marzenia – podkreślał Starosta.

Dodatkiem do życzeń były kwiaty, które paniom wręczali: Marian Tokarski Starosta, Kazimierz Paterak Przewodniczący Rady Powiatu, Jarosław Piskorski Wicestarosta, Jarosław Lipiec Etatowy Członek Zarządu Powiatu, Adam Banak i Alfred Sobótka Członkowie Zarządu oraz Stanisław Sitarz Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

Tuż po życzeniach przyszedł czas na prezentacje artystyczne. Koncert prowadziła Renata Socha Dyrektor MDK w Biłgoraju. Zachwyciło widowisko artystyczne w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego UMCS. Razem z zespołem do Biłgoraja przyjechali także Stanisław Leszczyński założyciel, Dyrektor Senior i choreograf oraz obecny dyrektor Lech Leszczyński. Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących zaprezentowali własne kolekcje ubrań, a z MDK można było posłuchać wokalistek. Kilka piosenek zaśpiewała też Ola Nizio rozpoczynająca właśnie ogólnopolską karierę solową, zwyciężczyni programu The Voice of Poland.

Organizatorem Powiatowego Dnia Kobiet było: Starostwo Powiatowe w Biłgoraju przy wsparciu Młodzieżowego Domu Kultury, Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących oraz Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących.

Powiatowy Dzień Kobiet odbył się 1 marca. Termin obchodów ustalony został z uwzględnieniem gminnych obchodów Dnia Kobiet, które zaplanowano 8 marca.

GALERIA