...
Loga Fundusze Europejskie

Kodeks postępowania administracyjnego w praktyce

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 9 listopada, 2022

Kodeks postępowania administracyjnego w praktyce – to temat szkolenia, które odbywa się w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju. Uczestniczą w nim pracownicy Starostwa i jednostek podległych oraz przedstawiciele samorządów i instytucji gminnych. Szkolenie organizowane jest we współpracy z Mazowieckim Centrum Doskonalenia Kadr, a wykładowca jest dr Mirosław Gdesz.

szkolenie z kpa na strone 1

Dr Gdesz to praktyk, wybitny specjalista w zakresie problematyki procedury administracyjnej, specustawy drogowej oraz gospodarki nieruchomościami. Jest absolwentem wydziału prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, doświadczonym wykładowcą i autorem wielu artykułów, m.in. w „Przeglądzie Sądowym”, Palestrze i Nieruchomościach oraz książki „Cel publiczny wgospodarce nieruchomościami”, a także wielu komentarzy do orzeczeń sądowych z dziedziny nieruchomości – informuje Anna Żuk, kierownik wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami, odpowiedzialna za przygotowanie szkolenia.

Mirosław Gdesz od 20 lat prowadzi szkolenia, seminaria i konferencje. Obecnie jest sędzią Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie oddelegowany do pracy w Naczelnym Sądzie Administracyjnym.

szkolenie z kpa na strone 3
W programie szkolenia są m.in. zagadnienia dotyczące ogólnych zasad postępowania administracyjnego, kwestie ostateczność, a prawomocność decyzji, ugoda i mediacja w postępowaniu administracyjnym, zagadnienia związane z rozprawą administracyjną i przesłuchaniem stron, kwestie powołania biegłego i postępowania odwoławczego czy m.in. nadzwyczajne tryby zmiany i wzruszenia decyzji.

-Na szkoleniu chcę przekazać wiedzę teoretyczną ale przede wszystkim praktyczną dotyczącą zmian i orzecznictwa w zakresie Kodeksu Postępowania Administracyjnego, czyli podstawowego aktu dotyczącego relacji obywatel – urząd. Wszystkie decyzje urzędowe wydawane są w oparciu o ten akt. Dlatego bardzo ważne jest by urzędnicy wszystkich szczebli pogłębiali swoją wiedzę – podkreśla dr Mirosław Gdesz.

szkolenie z kpa na strone 2
Szkolenie potrwa do godziny 15:00. W związku z tym – jak informowaliśmy Państwa w dniu wczorajszym – w Wydziale Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, w związku z odbywającym się szkoleniem kadry pracowniczej, mogą wystąpić utrudnienia w załatwianiu spraw. Za niedogodności przepraszamy.