...
Loga Fundusze Europejskie

Kolejne sukcesy najmłodszych artystek z Tęczowej Malarni

Kategoria: Aktualności 2019 Opublikowano: 3 czerwca, 2019
III NAGRODA Kasia Zarębskafot. MDK w Biłgoraju
Nagroda dla pięcioletniej Kasi Zarębskiej w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „DOM” oraz wyróżnienie dla Soni Kowalskiej w XIX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Człowiek w ruchu” to ostatnie sukcesy najmłodszych artystek z Tęczowej Malarni, pracowni działającej przy Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju.
Konkurs zatytułowany „DOM” ma zasięg ogólnopolski i jest organizowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Radlinie. W tym roku III miejsce w kategorii wiekowej 4-6 lat zdobyła praca namalowana przez Katarzynę Zarębską. Kasia ma pięć lat i stawia pierwsze kroki w pracowni prowadzonej przez Annę Świcę w biłgorajskim MDK. Podsumowanie konkursu odbyło się 29 maja. 
31 maja w Młodzieżowym Domu Kultury w Pabianicach miał miejsce wernisaż wystawy pokonkursowej połączony z wręczeniem nagród i wyróżnień laureatom XIX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Człowiek w ruchu”. W gronie finalistów znalazła się także podopieczna Anny Świcy, Sonia Kowalska. Sonia za swoją pracę – ukazującą pędzącą na koniu łuczniczkę – otrzymała wyróżnienie. To bardzo duży sukces, gdyż na konkurs wpłynęło 765 prac z 111 placówek oświatowych i kulturalnych z całej Polski. 
Anna M. Świca