...
Loga Fundusze Europejskie

Kolejne warsztaty dla uczniów ONZ-etu na Uniwersytecie Medycznym

Kategoria: Aktualności 2019 Opublikowano: 3 czerwca, 2019
warsztaty na uniwersytecie medycznymfot. I LO im. ONZ
Młodzież z klasy pierwszej medycznej I  Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju w ramach współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie, po raz kolejny uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez wykładowców tej uczelni.
Tym razem młodzi biolodzy zgłębiali niezwykły świat chemii. Warsztaty odbyły się w Katedrze i Zakładzie Chemii Medycznej, gdzie uczniowie wysłuchali ciekawego wykładu na temat budowy aminokwasów. Po szkoleniu z zasad bezpieczeństwa przystąpili do doświadczeń laboratoryjnych z chemii organicznej. Wykrywali kationy i aniony oraz przeprowadzali reakcje charakterystyczne dla różnych związków. Na zakończenie zajęć warsztatowych analizowali i porównywali wyniki swoich doświadczeń. 
Wszyscy bardzo chętnie pracowali pod opieką pracowników naukowych, z zaangażowaniem wykonywali powierzone zadania, a przyjemna atmosfera sprzyjała dyskusji.
Dzięki udziałowi w warsztatach młodzież nabyła wiele nowych umiejętności i poszerzyła wiedzę chemiczną i niecierpliwością oczekuje na ponowne odwiedzenie Uniwersytetu Medycznego. 
                                                                                                   I LO im. ONZ