...
Loga Fundusze Europejskie

Kolekcja sztuki dziecka

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 14 czerwca, 2022

Miło nam poinformować, że troje wychowanków pracowni plastycznej „TĘCZOWA MALARNIA”z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju otrzymało certyfikaty włączenia prac artystycznych do Kolekcji Sztuki Dziecka 2021, która tworzona jest przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Kolekcja Sztuki Dziecka, tworzona w Pałacu Młodzieży w Katowicach od 2006 roku, została pomyślana jako unikalny zbiór prac plastycznych i form przestrzennych wykonanych przez dzieci w wieku 3 – 13 lat.

Prace zasługujące na miano „Sztuki Dziecka” wybrane zostały w tegorocznej edycji Kolekcji z dwóch ważnych wystaw: Dorocznej Wystawy Twórczości Plastycznej uczestników pracowni Pałacu Młodzieży w Katowicach oraz z wystawy Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Paleta Wyobraźni 2021”. Honorowym udokumentowaniem zakwalifikowania pracy do Kolekcji są specjalne certyfikaty.
Tym razem w kolekcji znalazły się także prace stworzone przez dzieci z pracowni Plastycznej Tęczowa Malarnia, którą prowadzi Anna Świca.

Członkowie Rady Artystycznej w składzie: prof. Roman Kalarus – artysta plastyk, Aleksandra Klimas – artysta plastyk i Justyna Stefańczyk – artysta plastyk, przyznali uzdolnionym wychowankom MDK w Biłgoraju – Adamowi Szubiakowi, Michalinie Cudak i Orianie Makowskiej – certyfikaty włączajcie ich prace artystyczne do Kolekcji Sztuki Dziecka Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Katalog prac można obejrzeć na stronie: http://pm.katowice.pl/plastyka/wp-content/uploads/sites/19/2022/04/KOLEKCJA-2021-folder.pdf

Gratulujemy!

Anna M. Świca