...
Loga Fundusze Europejskie

KONFERENCJA O BEZPIECZEŃSTWIE W TURYSTYCE ODBYŁA SIĘ W ZSBIO

Kategoria: Aktualności Opublikowano: 14 kwietnia, 2023

Andrzej Łagożny wspólnie z przedstawicielami Akademii Zamojskiej i ZSBiO w Biłgoraju otworzył dziś konferencję skierowaną do uczniów szkół średnich i nauczycieli. Dotyczyła ona bezpieczeństwa w turystyce i aktywności rekreacyjnej.

-Jako organ prowadzący, bardzo cieszy nas, że w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, odbywa się konferencja poświęcona ważkiemu zagadnieniu jakim jest bezpieczeństwo uczestników turystyki aktywnej i ruchowej. Któż z nas nie lubi odpoczywać podziwiając piękno przyrody i korzystając z jej dobrodziejstw – pytał Andrzej Łagożny.

Jak podkreślał dobrze jest więc znać zasady bezpieczeństwa, procedury, a przede wszystkim mieć świadomość zagrożeń nieodpowiedzialnego i lekkomyślnego zachowania.

Godną pochwały jest inicjatywa, która na poziomie konkretnej wiedzy przekazanej przez specjalistów zarówno uczniów jak i nas osoby starsze w odpowiedni sposób ukierunkuje – dodał Andrzej Łagożny.

Podczas swego wystąpienia mówił także o inwestycjach powiatu w infrastrukturę sportową i rekreacyjną oraz kwestiach inwestycji w infrastrukturę turystyczną.