...
Loga Fundusze Europejskie

Lubelszczyzna dunajuje w Łukowej

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 29 stycznia, 2022

W Gminnym Ośrodku Kultury w Łukowej odbyło się dziś podsumowanie akcji „Lubelszczyzna dunajuje”. Wydarzenie było transmitowane na żywo podczas  programu „Zima z TVP Lublin”. Podczas wydarzenia, członek Zarządu Powiatu Andrzej Łagożny mówił o walorach turystycznych, kulturalnych i społecznych powiatu biłgorajskiego.

andrzej lagozny dunajowanie
-Ziemia Biłgorajska jest szczególnym miejscem na mapie naszej Ojczyzny. Rzadko się zdarza, aby na stosunkowo niewielkim obszarze występowało takie zróżnicowanie w ukształtowaniu terenu. A tak właśnie jest w powiecie biłgorajskim. To kraina pięknych lasów, wzgórz i dolin, wąwozów, malowniczych rzek z wodospadami, torfowisk  i szachownicy pól. Na uwagę zasługuje bogactwo kultury i tradycji. Na terenie Ziemi Biłgorajskiej nie brakuje miejsc do aktywnego spędzania wolnego czasu w otoczeniu przyrody
– podkreślał Andrzej Łagożny. Jak zaznaczył, największą wartością Biłgorajszczyzny są jej mieszkańcy, przywiązani do tradycyjnych wartości, pracowici i przedsiębiorczy.

Członek Zarządu Powiatu mówił także o współpracy samorządu powiatowego z gminą Łukowa i wspomniał o powstającym w Osuchach Muzeum Partyzantów Polskich.