...
Loga Fundusze Europejskie

Mają indeksy na AGH

Kategoria: Aktualności 2019 Opublikowano: 18 kwietnia, 2019

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju mają już indeksy na Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. W Ogólnopolskiej Olimpiadzie „O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki tytuły laureatów uzyskali: Przemysław Kolaszyński, Kajetan Larwa i Maciej Wawryniuk, z fizyki laureatem został Michał Ogorzałek, natomiast z geografii z elementami geologii  tytuły laureatów otrzymali: Krzysztof Jednacz i Jakub Złomański.  Finalistami zostali: Monika Gąbka, Bartosz Jeleń, Miłosz Jeleń, Michał Litwiniuk i Katarzyna Małyszek.

Laureaci olimpiad przyjmowani są na wszystkie kierunki studiów Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie z  pominięciem warunków rekrutacji.
Do olimpiady uczniów przygotowali: z matematyki pan Andrzej Łokaj, z fizyki pan Ryszard Wołoszyn, a z geografii pani Barbara Łokaj i pan Wiesław Świerczyński.
To już kolejny rocznik uczniów, który w tej olimpiadzie zdobył tak wysokie lokaty, a tym samym indeksy na studia.

Warto podkreślić, że I LO im. ONZ w Biłgoraju od wielu lat współpracuje z tą prestiżową krakowską uczelnią. Dla uczniów szkoły prowadzone są przez pracowników naukowych Akademii Górniczo-Hutniczej wykłady i warsztaty, które poszerzają wiedzę i zainteresowania młodzieży, a także wprowadzają licealistów w akademicki klimat.