...
Loga Fundusze Europejskie

Maria Gałka reprezentowała władze powiatowe na uroczystości w Chmielku

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 5 kwietnia, 2022

Maria Gałka, etatowy członek Zarządu Powiatu reprezentowała władze powiatu biłgorajskiego, na uroczystości otwarcia sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Chmielku. Wydarzenie z udziałem poseł na Sejm RP Beaty Strzałki, wicemarszałka Michała Mulawy, władz samorządowych, społeczności szkoły i mieszkańców gminy Łukowa odbyło się dziś, tj. 5 kwietnia 2022 roku. Inwestycja kosztowała około 2,5 mln zł, przy czym 50% kosztów zadania pokryło wsparcie z ministerstwa sportu.

chmielek otwarcie sali 2
Maria Gałka odczytała także list od starosty biłgorajskiego. -Otwarcie nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. por. Edwarda Błaszczaka ps. GROM w Chmielku, to wydarzenie istotne nie tylko z punktu widzenia społeczności szkolnej czy miejscowości Chmielek ale i całej gminy Łukowa. Oto bowiem poprawiają się warunki kształtowania tężyzny fizycznej przez uczniów i pojawia się możliwość organizowana w profesjonalnym otoczeniu imprez sportowych o charterze ogólnogminnym czy powiatowym. Sport jest tą dziedziną życia człowieka, która angażuje zarówno jego fizyczną jak i psychiczną naturę. Hartuje charakter, uczy cierpliwości, pracowitości, poświęcenia, podejmowania i znoszenia trudów. Stąd tak ważna jest jego rola w wychowaniu dzieci i młodzieży – napisał Andrzej Szarlip.

chmielek otwarcie sali 1
W imieniu władz powiatowych, Maria Gałka gratulowała inwestycji i życzyła, by była ona mobilizacją do uprawiania sportów i aktywnego stylu życia. Pzrekazała także społęczności szkoły kompelt piłek, do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej halowej oraz piłki ręcznej.

chmielek otwarcie sali 3