...
Loga Fundusze Europejskie

MDK – oficjalne otwarcie

Kategoria: Aktualności 2016 Opublikowano: 18 listopada, 2016

mdk4Przecięcie wstęgi, życzenia i wspaniały koncert – to wszystko składało się na oficjalne otwarcie nowej siedziby Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Spotkanie obyło się w czwartek, 17 listopada.


Od września MDK funkcjonuje w budynku położonym przy ul. Wira Bartoszewskiego. Wcześniej działał w wynajętych pomieszczeniach Spółdzielni Mieszkaniowej Łada przy ul. Nadstawnej. Staraniem władz powiatowych budynek przy ul. Wira Bartoszewskiego, odzyskany po byłym Kolegium UMCS, został adaptowany i przeniesiono tam, obok innych jednostek powiatowych, także MDK. Koszt adaptacji wyniósł ponad 0,5 mln zł.

 

mdk3

– Propozycja przeniesienia naszej placówki była dla nas miłym i długo oczekiwanym zaskoczeniem. Obecnie mamy do dyspozycji bardziej przestronne pomieszczenia do pracy z dziećmi i młodzieżą, nauczyciele mają w końcu swój pokój nauczycielski, salkę do przygotowywania się do zajęć, mamy pokój socjalny i sześć sal dydaktycznych – wyjaśniła Renata Socha i podziękowała wszystkim pracownikom MDK za zaangażowanie przy przeprowadzce.

Pani dyrektor dziękowała także Zarządowi i Radzie Powiatu w Biłgoraju za podjęcie decyzji o przeprowadzce i za przystosowanie obiektu do potrzeb MDK. Podziękowania odebrali Kazimierz Paterak Przewodniczący Rady Powiatu, Jarosław Piskorski Wicestarosta, Janusz Rosłan Burmistrz Biłgoraja, Aleksander Bełżek Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Łada, Jerzy Buczko dyrektor RCEZ i Stanisław Sitarz dyrektor ZSBiO.

mdk2

W imieniu powiatu nowej siedziby gratulował wicestarosta:

– Pamiętam jak przebiegały starania o przejęcie tej placówki od UMCS, jak później planowaliśmy jej modernizację. Dzisiaj przy tej okazji dziękuję też dziadkom, rodzicom i młodzieży za to, że ta placówka dzięki wam istnieje, że tak pięknie tu nasi najmłodsi mogą się rozwijać – stwierdził Jarosław Piskorski i wspólnie z Jarosławem Lipcem Etatowym Członkiem Zarządu Powiatu wręczyli pani dyrektor kwiaty i talon pieniężny.

Jeszcze długo trwały życzenia dla MDK. Składali je m.in. poseł Piotr Olszówka, burmistrz Janusz Rosłan, wójt Wiesław Różyński oraz dyrektorzy biłgorajskich szkół i kierownicy zaprzyjaźnionych jednostek. Na zakończenie odbył się piękny koncert.

mdk1