...
Loga Fundusze Europejskie

Medale za Długoletnią Służbę trafiły do pracowników Starostwa Powiatowego w Biłgoraju

Kategoria: Aktualności 2014 Opublikowano: 30 maja, 2014

wreczenie medalim21 pracowników Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, otrzymało 30 maja 2014 roku, z rąk Wojewody Lubelskiego Wojciecha Wilka medale za „Długoletnią Służbę”. Odznaczenia przyznane zostały w związku z 15-leciem reaktywowania Powiatu Biłgorajskiego i dniem samorządowca.

Uroczystość dekoracji odznaczeniami państwowymi przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego osób zasłużonych w służbie państwa i społeczeństwa odbyła się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego. Wojewodę Lubelskiego Wojciecha Wilka, Przewodniczącego Rady Powiatu w Biłgoraju Mirosława Późniaka oraz pracowników Starostwa przywitał Marian Tokarski.

-Panie Wojewodo, nie tak dawno przeżywaliśmy we wspólnocie lokalnej uroczystość 15-lecia reaktywowania naszego Powiatu. Każdy jubileusz skłania do refleksji, do spojrzenia na przebytą drogę, do oceny dokonań z przeszłości, które służą i dziś, i które będą przydatne w przyszłości. Spoglądając za siebie uważam, że mijające piętnastolecie istnienia Powiatu nie było czasem straconym. Z dumą można wymienić osiągnięcia, takie jak poprawa stanu dróg, stworzenie warunków dla rozwoju przedsiębiorczości, poprawa warunków nauki naszej młodzieży, a także modernizacja szpitala i bazy oświatowej oraz dostosowanie naszych szkół do wyzwań współczesności. Nie udało by się samorządowi zrealizować tych wszystkich zadań, gdyby nie pracownicy i ich rzetelna i sumienna praca. Proszę Pana Wojewodę o wręczenie przyznanych przez Prezydenta medali i dziękuję za obecność wśród nas w tak ważnej dla nas chwili – mówił Starosta Biłgorajski.

zlote medalemNa podstawie art. 138 Konstytucji RP oraz ustawy o orderach i odznaczeniach, postanowieniem Prezydenta rzeczypospolitej Polskiej, za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej Złotym Medalem za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali: Jan Adamek, Teresa Cios, Jan Gałan, Stanisław Schodziński.

srebrne medalemMedalem Srebrnym za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali: Beata Dolina, Marek Frąk, Leszek Grabias, Jan Ksiądz, Mirosław Malec, Zenon Małysz i Bożena Szcząchor.

brazowe medalemMedalem Brązowym za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali: Zbigniew Bednarz, Jerzy Bryła, Marcin Flor, Marek Konopka, Gabriela Krasny, Grzegorz Płecha, Teresa Sprysak, Aneta Szabat, Aneta Szczepanek, Agata Taradowska.

Odznaczonym gratulował Wojewoda Lubelski i Starosta Biłgorajski.