...
Loga Fundusze Europejskie

Międzynarodowy Tydzień Mediacji

Kategoria: Aktualności 2021 Opublikowano: 6 października, 2021

Celem ustanowienia tego czasu jest propagowanie i wspieranie metod pokojowego rozwiązywania konfliktów. Na całym świecie odbywają się bezpłatne spotkania z mediatorami na dyżurach ekspertów, którzy aktywnie prowadzą postępowania mediacyjne oraz pozostają w gotowości do pomocy osobom chcących skorzystać z pomocy mediacyjnej. Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnej wobec stron i ich konfliktu, czyli mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga – nie narzucając jednak żadnego rozwiązania – w wypracowaniu kompromisu.

Obok Międzynarodowego Dnia Mediacji obchodzimy również Tydzień Mediacji w Polsce ustanowiony z inicjatywy Ministerstwa Sprawiedliwości w tygodniu, w którym przypada Międzynarodowy Dzień Mediacji. Wszystkie wydarzenia związane z Tygodniem Mediacji w Polsce odbędą się w okresie od 18 do 23 października br.

tydzien mediacji

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju we współpracy z Sądem Rejonowym w Biłgoraju serdecznie zapraszają wszystkie osoby zainteresowane pomocą oraz konsultacją mediacyjną na bezpłatne spotkania z mediatorami w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju.

Umawianie spotkań z mediatorem następuje za pomocą kontaktu:

Telefonicznego: tel. 84 686 41 82,
Emailowego: oik.bilgoraj@gmail.com
Osobistego w siedzibie Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju: ul. Wira Bartoszewskiego 10.