...
Loga Fundusze Europejskie

Młodych bajanie – sukces plastyków z MDK

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 17 lutego, 2022

15 lutego 2022 roku rozstrzygnięty został Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Młodych bajanie”. Tegoroczna edycja zatytułowana „Świat oczami młodego artysty II” przyniosła efekt w postaci 10 wyróżnień dla wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Konkurs zorganizowany przez MDK w Zgierzu został objęty patronatem honorowym przez Marszałka Województwa Łódzkiego, starostę powiatu Zgierskiego oraz prezydenta miasta Zgierza. Temat konkursu „Świat oczami młodego artysty II” to nieograniczone pole do popisu dla młodych talentów i możliwość twórczego wyrażenia siebie. Prace realizowane przez młodych ludzi, pokazują różnorodne tematy i ulubione techniki.

MDK
Nadesłano 571 prac z całej Polski. Jury w składzie Aleksandra Hawran, Krzysztof Yakris Głowacki oraz Michał Arkusiński w kategorii prac na papierze, wykonanych w technikach rysunkowych graficznych i malarskich doceniło i wyróżniło ośmioro wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, którzy zdobyli w sumie 10 wyróżnień.

Wyróżnienia w kategorii do 9 lat zdobyły prace dziewięcioletniej Doroty Dołby – Moje zwierzaki i Zaczarowany świat, jej rówieśnicy Hanny Mury – Tajemniczy ogród nocą. W kolejnej kategorii 10-15 lat wyróżniono dziesięcioletnią Jagodę Górę za pracę  Lew, Zuzannę Machoń  (lat 11) – za kompozycję Tęcza i grzyby oraz Kamilę Kołodziej (lat 13), która wykonała pracę zatytułowaną Zniewolona. Dziewczęta pracują pod kierunkiem Renaty Sochy Strefa Kreatywności MDK Biłgoraj.

Troje podopiecznych Anny Świcy z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia zdobyło cztery wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii wiekowej do 9 lat wyróżnienia otrzymały dwie prace dziewięcioletniego Adama Szubiaka – Bałwankowo i Martwa natura. W kategorii wiekowej 10-15 lat wyróżniono pracę pt. Calineczka, której autorką jest Julia Kuraś (14 lat).  Z kolei w kategorii wiekowej 16-24 lata Martyna Kniaziowska (17 lat) została wyróżniona za obraz  W Krainie Czarów.

/Anna M. Świca/