...
Loga Fundusze Europejskie

Młodzież z zagranicy w starostwie

Kategoria: Aktualności 2013 Opublikowano: 17 kwietnia, 2013
goscie-mW poniedziałek, 15 kwietnia, grupa nauczycieli i młodzieży z 7 państw Europy odwiedziła samorząd Powiatu Biłgorajskiego. Goście odwiedzają nasz region w ramach programu Comenius, który jest realizowany przez Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. W Starostwie witał ich Stanisław Schodziński Wicestarosta.W sumie 34 osoby z Turcji, Grecji, Włoch, Rumunii, Węgier, Czech i Słowacji przyjechało do Biłgoraja w niedzielę 14 kwietnia. Nauczyciele zakwaterowani zostali w hotelu, natomiast młodzież zamieszkała razem z uczniami ZSBiO, w polskich rodzinach. Celem programu Comenius jest poznawanie innych kultur, historii i tradycji, rozmowy o tym jak chronić zasoby przyrodnicze, a także doskonalenie języka angielskiego. Goście zwiedzają powiat biłgorajski i okolice, w tym Roztocze. Byli m.in. w Zwierzyńcu i Kazimierzu.
 
Podczas wizyty w Starostwie Powiatowym Wicestarosta scharakteryzował nasz region, opowiedział o walorach przyrodniczych, mówił o przedsiębiorczości oraz o naszej kulturze, m.in. o biłgorajskich sitarzach. Delegacje otrzymały albumy przyrodnicze, a każdy uczestnik dostał monetę biłgorajską.
 
Pobyt gości z zagranicy na Ziemi Biłgorajskiej potrwa do soboty, 20 kwietnia. Autorkami programu Comenius, który realizowany jest w ZSBiO są Natalia Adamska i Barbara Bosak nauczycielki języka angielskiego. Jest to druga z zaplanowanych wizyt. Pierwsza odbyła się w Turcji, w listopadzie 2012r. Wzięła w niej udział także delegacja z ZSBiO.
Magdalena Szewczuk