...
Loga Fundusze Europejskie

Nagrodzony scenariusz lekcji nauczyciela I LO im. ONZ

Kategoria: Aktualności 2021 Opublikowano: 8 listopada, 2021

W Ogólnopolskim Konkursie dla Nauczycieli „Edukacja Jutra” na scenariusz lekcji inspirowany twórczością Stanisława Lema pani Anna Dobraczyńska, nauczycielka informatyki i grafiki komputerowej I LO im. ONZ w Biłgoraju, otrzymała wyróżnienie i tytuł laureata. Oprócz nagrody finansowej pani Dobraczyńska uzyskała możliwość profesjonalnego nagrania swojej lekcji w Centralnym Domu Technologii w Warszawie z wykorzystaniem wszelkich dostępnych tam pomocy dydaktycznych.

dobraczynska
Celem konkursu organizowanego przez Fundację Polskiego Funduszu Rozwoju było promowanie najciekawszych pomysłów na lekcje nawiązujące do twórczości Stanisława Lema, polskiego pisarza literatury fantastycznej. Do autorskich scenariuszy lekcji autorzy dołączali krótkie filmy zapowiadające zajęcia, przybliżające sylwetkę edukatora oraz jego pomysł na przeprowadzenie lekcji.

Wyróżniony scenariusz lekcji pt. „Uniwersum wyobraźni tworzymy grę komputerową na podstawie powieści Niezwyciężony Stanisława Lema” pani Dobraczyńska wykorzystała do przeprowadzenia zajęć w klasie informatyczno–graficznej.

I LO im. ONZ