...
Loga Fundusze Europejskie

Najlepsi z najlepszych w turnieju turystyczno-krajoznawczym

Kategoria: Aktualności 2019 Opublikowano: 10 czerwca, 2019

turniej turystyczny Augustów

fot. I LO im. ONZ

W dniach 30.05–02.06.2019 r. w Augustowie odbył się Finał Centralny XLVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych nasze województwo reprezentowali uczniowie I LO im. ONZ i Powiatowego Gimnazjum w Biłgoraju, którzy podczas eliminacji wojewódzkich byli bezkonkurencyjni. Na szczeblu ogólnopolskim potwierdzili swój bardzo wysoki poziom przygotowania do turnieju. Drużyna liceum w składzie: Anna Skubis, Maksymilian Wachowicz i Jakub Złomański zajęła I miejsce. Na najwyższym stopniu podium uplasowała się również drużyna z gimnazjum: Konrad Deryło, Szymon Krzesiński i Julia Rębacz.

Uczestnicy musieli wykazać się nieprzeciętną wiedzą z zakresu krajoznawstwa, turystyki, topografii, geografii, historii, kultury, przepisów bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zasad udzielania pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwa i higieny wycieczkowania.

W części praktycznej uczniowie zmierzyli się m. in. z turystycznym marszem na orientację, torem przeszkód, udzielaniem pierwszej pomocy i korzystaniem z apteczki. Rywalizowali także w konkurencjach: esperanto – język, który łączy, kuchnia regionalna województwa podlaskiego oraz turysta – żeglarz.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom turnieju i ich opiekunom zwiedzanie Augustowa i rejs statkiem po jeziorach.

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy jest najbardziej prestiżową imprezą turystyczną adresowaną do dzieci i młodzieży szkolnej w Polsce, organizowaną przez PTTK. Biorą w nim udział trzyosobowe zespoły, a rywalizacja przebiega w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

I LO im. ONZ