...
Loga Fundusze Europejskie

O ekologii w Józefowie

Kategoria: Aktualności 2016 Opublikowano: 19 maja, 2016

ekologia jozefow3Szkołę Podstawową im. Mieczysława Romanowskiego oraz Przedszkole im. Krasnala Hałabały w Józefowie w kwietniu br. odwiedził Dariusz Słupski pracownik Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego. Leśnik opowiadał dzieciakom o ekologii. Akcja zorganizowana została w ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi, który przypada na 22 kwietnia.

W szkole podstawowej dla klas I – III pracownik Starostwa pokazał prezentację multimedialną pn. „Ekologia na co dzień” gdzie wyjaśnione było jak dbać o środowisko oraz jak wyrabiać dobre nawyki w zakresie właściwego segregowania odpadów, oszczędzania energii, wody itp. Uczniowie zdobytą wiedzę wykorzystali potem w konkursach przeprowadzonych w klasach pod kierunkiem swoich wychowawców, a nagrody zostały przekazane przez Starostwo Powiatowe w Biłgoraju.

 

ekologia jozefow2

 

Z kolei w przedszkolu opowiadał o pracy leśnika oraz o zmianach zachodzących w życiu roślin i zwierząt w różnych porach roku. Zwracał uwagę na ochronę przyrody leśnej i dbanie o piękne i wartościowe bogactwo Ziemi. Na pamiątkę dzieci otrzymały książkę „Moje miejsce na ziemi – Powiat Biłgorajski” i przyrodnicze obrazki do kolorowania.

 

ekologia jozefow