...
Loga Fundusze Europejskie

„O księżyc Twardowskiego”

Kategoria: Aktualności 2018 Opublikowano: 31 października, 2018

o ksiezyc twardowskiego
Starosta Biłgorajski Kazimierz Paterak, reprezentował samorząd Powiatu Biłgorajskiego, podczas XII Przegląd Poezji Recytowanej i Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych „O Księżyc Twardowskiego”. Wydarzenie, w którym udział wzięli wychowankowie kilkudziesięciu placówek z Polski i Ukrainy odbył się w Biszczy.

Motywem przewodnim Przeglądu, organizowanego przez Fundację na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących „Otwórzmy Swoje Serca” w Zamościu był pontyfikat Jana Pawła II, a list do uczestników wystosował papież Franciszek.

-My na różnych polach wspieramy działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, obok środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczamy także pieniądze na działania takie jak ten przegląd, Naszym zadaniem, na miarę naszych możliwości, zapewnienie godnych i dobrych warunków tym osobom do normalnego funkcjonowania, wykorzystując ich predyspozycje, talenty i zamiłowania. Jak Powiat prowadzimy szkołę specjalną, ale także włączamy się w akcje oddolne i dofinansowujemy działalność specjalnych ośrodków – zapewnia Kazimierz Paterak.