...
Loga Fundusze Europejskie

Obywatelskie Roztocze. Złóż wniosek i otrzymaj do 10 tys. zł wsparcia

Kategoria: Aktualności 2021 Opublikowano: 20 września, 2021

Projekt ”Obywatelskie Roztocze. Działania na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego i promocji Roztocza” jest finansowany z krajowych środków publicznych pochodzących z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2021 – 2030 w ramach zadania publicznego. Operatorem projektu jest Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Roztocze, do którego należy także powiat biłgorajski. Projekt dotyczy udzielenia wsparcia młodym stażem organizacjom społecznym oraz grupom nieformalnym. Podstawowym narzędziem wsparcia będą mikrodotacje, natomiast narzędziami wspomagającymi szkolenia oraz warsztaty dla potencjalnych beneficjentów programu grantowego.

Realizacja projektu ”Obywatelskie Roztocze. Działania na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego i promocji Roztocza” ma umożliwić obywatelom i organizacjom społecznym angażowanie się w różnorodne działania na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego i promocji Roztocza jak również aktywizowanie lokalnych społeczności wokół działań o charakterze dobra wspólnego, mieszczących się w katalogu sfer pożytku publicznego, wynikających ze zdiagnozowanych potrzeb lub problemów.

Celem projektu jest zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w życie publiczne, a w szczególności: rozwój aktywności społecznej, zwiększenie roli i ilości inicjatyw oddolnych, animowanie działań samopomocowych,  wspieranie młodych organizacji pozarządowych.

24 września o godzinie 14.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbędzie się konferencja, podczas której dyrektor biura Euroregion Roztocze Jarosław Joniec, omówi zasady przyznawania grantów w ramach projektu pn. OBYWATELSKIE ROZTOCZE.

Regulamin znajdą Państwo TUTAJ KLIKNIJ

Dokumenty TUTAJ KLIKNIJ

Strona internetowa projektu: https://obywatelskieroztocze.pl/