...
Loga Fundusze Europejskie

Ostatni szkolny dzwonek i wakacje

Kategoria: Aktualności 2014 Opublikowano: 27 czerwca, 2014

zakonczenie roku szkolnego zbsiomDziś dla uczniów zabrzmiał ostatni szkolny dzwonek, po odebraniu swiadectw rozpoczęły się upragnione wakacje, okres odpoczynku i młodzieńczych przygód. W szkołach dla których organem prowadzącym jest Powiat Biłgorajski w zakończeniu roku szkolnego uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Powiatu. Do nauczycieli i uczniów okolicznościowy list wystosował Starosta Biłgorasjki:

Dziś po miesiącach wytężonej pracy, po raz ostatni w roku szkolnym 2013/2014 spotykamy się w murach tej szkoły, by wsłuchując się w ostatni szkolny dzwonek, podsumować minione miesiące nauki.

Był to – zarówno dla nauczycieli, pracowników administracyjnych, a szczególnie dla uczniów – czas intensywnej pracy, zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. Oceny wypisane na świadectwach, to dowód zaangażowania. Gdy rozbrzmiewa jeszcze szkolny dzwonek, warto przeanalizować owoce nauki, szkolne cenzurki i zaświadczenia komisji egzaminacyjnych, by cieszyć się z sukcesów i wyciągnąć wnioski z porażek, w myśl przysłowia, że nie dla szkoły się uczymy, lecz dla życia.

Dzisiejszy dzień jest szczególnym momentem, w którym pragnę w imieniu władz samorządowych podziękować nauczycielom, pedagogom i wszystkim osobom zaangażowanym w wychowanie i kształcenie młodego pokolenia za trud pracy wychowawczej i cierpliwe, profesjonalne przekazywanie wiedzy.
Słowa podziękowania kieruję także do dyrekcji placówki i rodziców. To Państwa wspólne działanie owocuje sukcesami szkoły, na które to sukcesy składa się sukces poszczególnych uczniów.

Kochani uczniowie, z okazji rozpoczynających się wakacji, życzę Wam wszystkim udanego odpoczynku, wielu wakacyjnych przygód i powrotu do szkoły z nowym zapałem i chęcią zdobywania wiedzy.

Starosta Biłgorajski
Marian Tokarski