...
Loga Fundusze Europejskie

Pieniądze na chodniki

Kategoria: Aktualności 2019 Opublikowano: 28 czerwca, 2019

promesy chodniki650 tys. zł trafiło do sześciu gmin Powiatu Biłgorajskiego na inwestycje w chodniki. Właśnie podsumowano program Poprawy Bezpieczeństwa Pieszych Uczestników Ruchu. -Chcemy współfinansować, a przez to współrealizować z samorządami gminnymi Ziemi Biłgorajskiej budowę chodników i ciągów pieszo-jezdnych przy drogach powiatowych. To inwestycja w bezpieczeństwo– mówi Starosta Andrzej Szarlip.

Dziś z rąk członków Zarządu Powiatu promesy na środki z programu otrzymali wójtowie i burmistrzowie sześciu gmin, tj. gmin Biłgoraj, Tereszpol, Tarnogród, Turobin, Księżpol i Potok Górny.

– Jeżeli chodzi o zapotrzebowanie na te inwestycje to jest ono ogromne. Wielokrotnie wójtowie, burmistrzowie naszego Powiatu wskazywali na takie potrzeby. Do pierwszej edycji naszego programu wpłynęło 9 wniosków, na łączna kwotę blisko 3 mln zł, z tego wnioskowana kwota przez samorządy to blisko 1 mln zł. W pierwotnym założeniu Rada Powiatu wyasygnowała wsparcie w wysokości 550 tys. zł, natomiast pula ta została zwiększona i finalnie przekazane zostało 650 tys. zł. Ta kwota pozwala na dotację dla 6 projektów, efektem końcowym będzie około 3,5 km chodników w 6 gminach naszego Powiatu – wylicza Starosta.

Program ma być kontynuowany w kolejnych latach.