...
Loga Fundusze Europejskie

Pierwsze Powiatowe Spotkanie Opłatkowe

Kategoria: Aktualności 2014 Opublikowano: 7 stycznia, 2014

powiatowy oplatek bilgorajmStarosta Biłgorajski Marian Tokarski był gospodarzem Pierwszego Powiatowego Spotkania Opłatkowego, które odbyło się 3 stycznia br. W Biłgoraju. Wśród gości znaleźli się m. in. przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, członkowie OSP, członkowie organizacji pozarządowych, przedstawiciele świata biznesu, kultury i spraw społecznych, duchowieństwa oraz mieszkańcy Powiatu. Obecni byli także przedstawiciele Sejmu RP, tj. poseł Genowefa Tokarska i Marek Sawicki.

-Wierni polskiej tradycji, z gromadziliśmy się wspólnie, jako wielka rodzina samorządowa, by przeżywać radość Narodzenia Pańskiego, łamać się opłatkiem, śpiewać kolędy, składać sobie życzenia. Witam wszystkich Państwa bardzo serdecznie i dziękuję za przybycie – mówił Przewodniczący Zarządu Powiatu.

Starosta podsumował także 2013 roku oraz okres programowania środków unijnych w latach 2007 – 2013 w naszym Powiecie. Mówił o rolnictwie, drogownictwie i wsparciu biznesu. Przedstawił także najważniejsze zadania zrealizowane przez powiat Biłgorajski w 2013 roku oraz omówił założenia budżetu na 2014 rok.

Z okolicznościowymi wystąpieniami zaprezentowali się także goście. Między innymi o dopłatach bezpośrednich dla rolników oraz modernizacji polskiego rolnictwa w perspektywie finansowej 2014 – 2020 mówił Marek Sawicki, były Minister Rolnictwa i rozwoju Wsi. Poseł Genowefa Tokarska mówiła o współfinansowaniu przez rząd zadań drogowych.

Po wspólnej modlitwie, którą poprowadził ks. Prałat Józef Flis oraz odczytaniu fragmentu Pisma Świętego mówiącego o Narodzeniu Pańskim, zgodnie z polskim zwyczajem zebrani połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Nie zabrakło również poczęstunku z tradycyjnymi wigilijnymi potrawami przygotowanego przez Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. Swym wystepem uroczystość uświetnił zespół „Zawierucha” działający przy MDK w Biłgoraju.