...
Loga Fundusze Europejskie

Plener malarski w Józefowie

Kategoria: Aktualności 2019 Opublikowano: 31 maja, 2019
plener jozefow1fot. MDK w Biłgoraju
W dniach 24 – 26 maja br. wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju przebywali na plenerze malarskim w Józefowie.
To kolejny, doroczny plener organizowany przez nauczycielki plastyki – Irenę Oręziak-Kupczak i Annę Świcę. W imprezie wzięło udział czternaścioro wychowanków z grupy „3D”, „Fantazja” oraz „Tęczowa Malarnia”.
Wspólną wycieczkę uczestnicy pleneru rozpoczęli od zwiedzania pięknych i charakterystycznych miejsc, które stały się inspiracją do pracy twórczej. Młodzi artyści podziwiali modrzewiowy kościół św. Stanisława i aleję kilkusetletnich dębów, wiodących do kapliczki „Na wodzie”. Kolejnym punktem był rezerwat „Czartowe pole”, z malowniczymi uskokami wodnymi na rzece Sopot oraz słynne józefowskie kamieniołomy. 
Drugi i trzeci dzień pleneru wypełniła praca twórcza. Dla niektórych początkujących plastyków, na co dzień malujących  w pracowni, był to pierwszy kontakt z taką formą działań plastycznych. Artyści z MDK musieli zmierzyć się ze zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi, porą dnia, światłem.
Plenerowe obrazy i rysunki będą prezentowane na ścianach Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju podczas wystawy na początku przyszłego roku szkolnego.
/MDK w Biłgoraju/