...
Loga Fundusze Europejskie

Pomoc dla ukraińskiego miasta Browary dostarczona

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 14 kwietnia, 2022

W Starostwie Powiatowym w Biłgoraju trwała zbiórka darów dla ukraińskiego miasta Browary, które w sposób szczególny ucierpiało w ramach walk zbrojnych. Zbiórkę zorganizował starosta biłgorajski wraz z Stowarzyszeniem Euroregionem Roztocze, którego powiat biłgorajski jest członkiem. Przez 3 dni udało się zebrać kilkaset kilogramów darów oraz medykamentów. Pomoc posortowana w Starostwie, trafiła do Tomaszowa Lubelskiego, a stamtąd do miejsca docelowego do miasta Browary.

dary dla miasta browary 1
Zebrane zostały artykuły spożywcze, w tym konserwy, herbaty i kawy, makarony, kasze, oleje, słodycze, soki, płatki, mąka, cruzeir, sól, dżemy i przetwory, artykuły dla dzieci i odżywki, zupy instant, a także środki higieny osobistej i chemię gospodarczą. Zebrane zostały także leki i medykamenty. Wśród zebranych leków są leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, środki odkażające czy bandaże.

dary dla miasta browary 2
Wśród ofiarodawców znaleźli się Koło Gospodyń Lipiny Górne Borowina, Zespół Szkół Leśnych, pracownicy Starostwa Powiatowego, pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy i Zarządu Dróg Powiatowych oraz PCPR-u i DPS-u dla Kombatantów, a także radny Rady Powiatu, pracownicy DPS w Teodorówce i mieszkańcy powiatu biłgorajskiego.

dary dla miasta browary 4
-Chciałbym wszystkim Państwu serdecznie podziękować za wsparcie, życzliwość, otwartość serce. Wojna na Ukrainie w sposób szczególny dotknęła cywilów, cześć opuściła Ukrainę, znajdując schronienie w Polsce, w tym w naszym regionie, część zdecydowała się na tzw. emigrację wewnętrzną, przenosząc się z terenów Ukrainy gdzie trwają walki, do miejsc bezpieczniejszych. W działaniach wojennych ucierpiała infrastruktura Ukrainy, wiele osób straciło dach nad głową, brakuje podstawowych produktów. Między innymi dzięki Państwa zaangażowaniu mogliśmy wysłać kolejny już konwój ze wsparciem na Ukrainę. Odpowiadając na apel o pomoc, zdajemy egzamin z człowieczeństwa i wypełniamy przykazanie miłości. Jeszcze raz serdecznie dziękuję – podkreśla starosta Andrzej Szarlip.

dary dla miasta browary 3