...
Loga Fundusze Europejskie

Powiat biłgorajski ogłosił przetarg na modernizację i rozbudowę wraz z zagospodarowaniem terenu obiektów sportowych przy ZSBiO w Biłgoraju

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 24 maja, 2022

Remont kompleksu boisk przy biłgorajskiej „Budowlance” wkracza w decydującą fazę. Po wykonaniu niezbędnej dokumentacji technicznej, powiat biłgorajski ogłosił, w połowie maja br., przetarg na wykonanie modernizacji i rozbudowę wraz z zagospodarowaniem terenu obiektów sportowych przy ZSBiO w Biłgoraju. Oferty składać można do 3 czerwca. Zarząd Powiatu zakłada, że prace wykonane zostaną do końca sierpnia 2023 roku. -Chcemy by z rokiem szkolnym 2023/2024, młodzież mogła już korzystać z tego kompleksu sportowego– podkreśla starosta Andrzej Szarlip.

wizualizacja boisko zsbio 1
Przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju znajduje się obecnie boisko trawiaste z bieżnią. Obiekt jest w bardzo złym stanie i w tej chwili nie jest użytkowany. Zmienić się to ma w ciągu najbliższego półtorej roku. -W maju br. ogłosiliśmy przetarg, który pozwoli nam wyłonić wykonawcę modernizacji i rozbudowy kompleksu sportowego przy „Budowlance”. Szczegółowy zakres rzeczowy robót przewidzianych do wykonania obejmuje roboty budowlano – instalacyjne, w tym roboty rozbiórkowe i demontażowe; przebudowę i rozbudowę boiska do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej; przebudowę i rozbudowę bieżni lekkoatletycznej okólnej 4-torowej oraz prostej 100 m 6-torowej o nawierzchni poliuretanowej; budowę boiska wielofunkcyjnego w zakolu bieżni o nawierzchni poliuretanowej; budowę siłowni zewnętrznej; budowę dwóch skoczni do skoku w dal i trójskoku wraz z rozbiegiem o nawierzchni poliuretanowej;  budowę rzutni do pchnięcia kulą oraz boiska do siatkówki plażowej – informuje wicestarosta biłgorajski Tomasz Rogala.

wizualizacja boisko zsbio 2
Przetarg obejmuje także wyposażenie sportowe stałe i ruchome lekkoatletyczne; wykonanie piłkochwytów; budowę trybun; dostawę budynków kontenerowych sanitarno – szatniowych z pełnym wyposażeniem oraz wykonaniem instalacji wewnętrznych sanitarnych, elektrycznych, niskoprądowych i fotowoltaicznej oraz budowę ogrodzenia. -Wykonana ma być także budowa ciągów komunikacyjnych w tym drogi wewnętrznej, miejsc postojowych, chodników i dojścia do obiektu oraz co istotne przebudowę zjazdu z drogi publicznej. Powstać ma także zagospodarowanie zieleni oraz oświetlenie terenu i jego monitoring, a także wykonanie systemu elektronicznego pomiaru czasu – dodaje Andrzej Łagożny, członek Zarządu Powiatu.

wizualizacja boisko zsbio 3
Samorząd powiatu biłgorajskiego na realizację tej inwestycji pozyskał środki zewnętrzne. -Pochodzą one ze środków rządowych, a dokładnie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Chcemy także pozyskać środki z programu „Sportowa Polska”. Oczywiście do inwestycji wniesiemy także wkład finansowy z własnego budżetu – zaznacza starosta biłgorajski, Andrzej Szarlip.

-Biorąc pod uwagę, że wykonaliśmy już remont hali sportowej przy ZSBiO, mamy dokumentację i planujemy ogłosić przetarg na modernizację krytej pływalni, jesteśmy przekonani że remont i rozbudowa boisk stworzy razem kompleks sportowy, który będzie otwarty dla wszystkich uczniów szkół powiatu biłgorajskiego, dla osób dorosłych, dla tych wszystkich, którzy będą chcieli, sportowo i aktywnie spędzać czas. Jestem przekonany, że boisko ze sztucznej trawy będzie także wykorzystywane przez kluby sportowe z naszego powiatu – wyjaśnia starosta Szarlip. Jak dodaje wszystkie inwestycje realizowane są z myślą o mieszkańcach, są konsultowane i trafiają w potrzeby mieszkańców regionu.

Foto/wizualizacja: PRIMTECH Szymon Kita