...
Loga Fundusze Europejskie

Powiat ogłosił przetarg na rozbudowę i modernizację krytej pływalni w Biłgoraju

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 2 września, 2022

Pod koniec sierpnia br., władze powiatu biłgorajskiego ogłosiły przetarg na remont i rozbudowę krytej pływali. Samorząd powiatu biłgorajskiego chce by inwestycja była zrealizowana do końca 2025 roku. Kryta pływalnia w Biłgoraju powstała w 1988 roku. Teraz obiekt, z którego korzystają mieszkańcy powiatu i młodzież szkolna, ma przejść przebudowę i rozbudowę o nowoczesną halę basenową zawierającą część rekreacyjną.

-Nasz powiat liczy ponad 100 tys. mieszkańców, a basen w Biłgoraju jest jedyny tego typu obiektem na Ziemi Biłgorajskiej. Wybudowana w I etapie inwestycji hala basenu rekreacyjnego o powierzchni ponad 1 300 m2, zawierać będzie w szczególności baseny rekreacyjne o powierzchni lustra wody ponad 300 m2 wyposażone m.in. w masaże podwodne i powietrzne, sztuczna rzekę, basen do nauki pływania i brodzik dla najmłodszych – informuje Andrzej Szarlip, starosta biłgorajski.

remont basenu wizualizacja 2
W ramach inwestycji mają powstać także zjeżdżalnie wodne o długości 90 i 60 m, wanny jacuzzi, podbasenie z wyposażeniem technologicznym, niezbędne instalacje oraz urządzenia OZE.

-Celem inwestycji jest poprawa jakości życia i zdrowia mieszkańców powiatu biłgorajskiego, a także zwiększenie aktywności społeczno – gospodarczej Ziemi Biłgorajskiej. Liczymy na to, że rozbudowa krytej pływalni wzmocni potencjał rozwojowy miasta, powiatu i regionu – dodaje Andrzej Szarlip.

remont basenu wizualizacja 1
Jak przypomina Andrzej Łagożny członek Zarządu Powiatu, w 2021 roku zostało zlecone opracowanie pełnozakresowej, pełnobranżowej i kompletnej dokumentacji projektowo – kosztorysowej, która została ukończona w powołanie br.

-Nowa hala basenowa będzie mogła funkcjonować w czasie realizacji II etapu, polegającego na przebudowie istniejącej hali basenu z niecką 12×25 m i pozostałym zapleczem. Docelowo z atrakcji basenu będzie mogło korzystać jednocześnie nawet 125 osób, czyli o ponad 90 osób więcej niż obecnie – informuje Andrzej Łagożny.

remont basenu wizualizacja 4
Obiekt ma być dostosowany do wymogów osób niepełnosprawnych, seniorów czy rodzin z dziećmi.

-W efekcie wszystkich prac inwestycyjnych powstanie obiekt o łącznej powierzchni użytkowej 3 760 m2 z powierzchnią lustra wody ponad 620 m2. Pływalnia nadal będzie obiektem publicznym, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy naszego powiatu. Co istotne, realizacja inwestycji wypełnia wskazane cele Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego do 2030 roku – podkreśla starosta biłgorajski.

remont basenu wizualizacja 3
Władze powiatowe na realizację zadania pozyskały środki z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz Rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych.

Potencjalni wykonawcy oferty składać mogą do godziny 10:00, 29 września br.

Wizualizacja: Pro-Arch-2 sp. z o.o., sp. k.