...
Loga Fundusze Europejskie

Powiat otrzyma kolejne pieniądze na drogi

Kategoria: Aktualności 2021 Opublikowano: 21 kwietnia, 2021

Powiat biłgorajski otrzyma od rządu ponad 11,4 mln zł na remont i budowę nowych dróg. Rząd Prawa i Sprawiedliwości przyznał kolejne pieniądze na remont i budowę dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD). Powiat otrzyma ponad 11,4 mln zł, które przeznaczy na trzy inwestycje drogowe obejmujące 14,3 km dróg, na łączną kwotę 19,2 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Dzięki środkom przekazanym przez rząd w naszym powiecie modernizacji poddane została droga powiatowa nr 2944L Podsośnika Łukowska – Tarnogród, nr 2929L Dereźnia – Budziarze i nr 2908L Bononia – Wola Radzięcka. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Program jest także impulsem rozwojowym dla regionów we wszystkich zakątkach Polski.

pieniadze na drogi powiat kwiecien
To kolejne środki pozyskane na inwestycje w naszym powiecie. Remontowane będą drogi, które są ważne lokalnie dla poszczególnych społeczności Ziemi Biłgorajskiej. Przebudowa dróg będzie polegała w szczególności na przebudowie nawierzchni wraz z poszerzeniem jezdni, przebudowie skrzyżowań, konserwacji przepustów pod drogą, odpowiedniego zabezpieczenia poboczy, wykonaniu nowych chodników i remoncie już istniejących, wykonaniu zatok przystankowych, zjazdów publicznych i indywidualnych oraz odpowiedniego oznakowania. Wszystko po to by poprawić komfort i bezpieczeństwo podróży. Wierzę, że te nasze działania przyczynią się do podniesienia podniesienia rozwoju gospodarczego naszego powiatu. Za pomoc w pozyskaniu tych środków serdecznie dziękuję, w imieniu samorządu powiatowego, wicepremierowi Jackowi Sasinowi i poseł Beacie Strzałce – mówi starosta biłgorajski, Andrzej Szarlip.

Wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) otrzyma także cztery samorządy gminne, tj. miasto Biłgoraj na kontynuację zadania pn. „Budowa dróg gminnych Parkowej, Korczaka i Sokołowskiego w Biłgoraju (wartość całego zadania to ponad 6,1 mln zł, dofinansowanie to 60% wartości inwestycji), gmina Potok Górny na zadanie budowy drogi gminnej nr 109370L w Potoku Górnym (wartość całego zadania to ponad 6 mln zł, dofinansowanie to 60% wartości inwestycji), gmina Tarnogród na przebudowę drogi gminnej w Różańcu Pierwszym (wartość całego zadania to ponad 490 tys. zł, dofinansowanie to 50% wartości inwestycji) oraz gmina Łukowa na remont odcinka drogi gminnej Chmielek – Szarajówka (wartość całego zadania to ponad 2,5 mln zł, dofinansowanie to 50% wartości inwestycji).

Całe województwo lubelskie otrzyma od rządu – na remont i budowę nowych dróg – ponad 289 mln zł. Do naszego województwa trafiło w latach 2019 – 2020, już ponad 613 mln zł.