...
Loga Fundusze Europejskie

Powiatowe obchody Święta Policji 2014

Kategoria: Aktualności 2014 Opublikowano: 24 lipca, 2014

swieto policji 2014mŚwięto Policji to dzień szczególny dla funkcjonariuszy. To także czas zarówno awansów i nominacji jak i odznaczeń oraz podziękowań. W tym roku uroczystość biłgorajskiej Komendy połączona była z 95. rocznicą powstania Policji Państwowej.

Uroczystość swoją obecnością uświetnił zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jarosław Adamski, przedstawiciele Sądu i Prokuratury oraz przedstawiciele władz samorządowych, w tym Wicestarosta Biłgorajski Stanisław Schodziński, który reprezentował Radę i Zarząd Powiatu w Biłgoraju.

Główne obchody biłgorajskiego Święta Policji odbyły się na świetlicy tutejszej Komendy. Uroczystość rozpoczęła się od meldunku Zastępcy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego. Następnie obok podziękowań za całoroczną służbę, nominacje na wyższe stopnie policyjne otrzymało 42 funkcjonariuszy. Ponadto Lubelski Komendant Wojewódzki Policji insp. Michał Domaradzki wyróżnił nagrodami pieniężnymi za szczególne osiągnięcia w służbie 6 policjantów oraz 3 pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście złożyli policjantom życzenia oraz podziękowali za ich służbę. -Gratulując wszystkim awansowanym i odznaczonym funkcjonariuszom, pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju, zarówno mundurowym jak i cywilnym życzę wszelkiej pomyślności i wielu sukcesów – mówił Wicestarosta Schodziński.